Święto plonów oraz Dni Gminy Goleszów

0
588
Funkcję gazdów Gminnych Dożynek w Goleszowie będą pełnić w tym roku Agata i Zbigniew Stanieczkowie.
- reklama -

Trwa sezon dożynkowy, czyli doroczne święto plonów. Świętują miejscowości z całego Śląska Cieszyńskiego, w najbliższy weekend na dożynki połączone z Dniami Gminy, będzie świętować Goleszów. Dwudniową imprezę zaplanowano na 26 i 27 sierpnia. W programie wydarzenia jest tradycyjny korowód dożynkowy, atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także liczne stoiska gastronomiczne. Gwiazdą tegorocznych dożynek w gminie Goleszów będzie zespół De Mono – polska gwiazda muzyki rozrywkowej.

– Serdecznie zapraszam na tegoroczne Dożynki oraz Dniach Gminy Goleszów, podczas których będziemy mieli okazję wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla ciężkiej i pełnej poświęceń pracy naszych rolników, jak również przeżywać radość ze wspólnego biesiadowania. Tegoroczne uroczystości są wyjątkowe, gdyż stanowią swego rodzaju podsumowanie i zwieńczenie jubileuszowych imprez, które od początku wakacji odbywały się na terenie naszej gminy. Zapraszam serdecznie do gminy Goleszów, a więc gminy w dobrym tonie – zachęca Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

Zaszczytną funkcję gazdów Gminnych Dożynek będą pełnić w tym roku Państwo Agata i Zbigniew Stanieczkowie z Goleszowa. Rolę tę obejmą dokładnie 50 lat później po tym, jak reprezentację rolników podczas święta plonów pełnili dziadkowie tegorocznego gazdy, a więc Jan i Helena Stanieczek. – Gospodarstwo Państwa Stanieczków jest prowadzone jest z pokolenia na pokolenie i aktualnie obejmuje blisko 30 hektarów ziemi, na której wiodącymi uprawami są użytki zielone, kukurydza i pszenica. Rolnicy z Goleszowa prowadzą także hodowlę bydła mlecznego – informują organizatorzy dożynek.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
Sobota, 26 sierpnia:

– godz. 13:00 – korowód dożynkowy
– godz. 14:00 – powitanie gości
– godz. 14:15 – obrzęd dożynkowy
– godz. 15:45 – koncert orkiestry dętej OSP Puńców „Puńcowianka”
– godz. 16:30 – występ kapeli „Maliniorze”
– godz. 18:00 – rozstrzygnięcie konkursu „Gmina Goleszów w Kwiatach i Zieleni”
– godz. 19:00 – występ gwiazdy wieczoru – zespołu De Mono
– godz. 20:30 – zabawa taneczna z zespołem „Johnny Band”

- reklama -

Niedziela, 27 sierpnia:
– godz. 16:00 – występ mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki”
– godz. 16:30 – występ kapeli „Cyrna” ze Szczyrku
– godz. 17:30 – Rozśpiewane Gospodynie – Koło Gospodyń Węgierska Górka
– godz. 18:00 – występ kapeli „Straconka”
– godz. 19:00 – występ gwiazdy wieczoru – zespołu „Stonehenge”
– godz. 20:30 – zabawa taneczna z DJ Adacho
– godz. 22:00 – pokaz led & laser w wykonaniu grupy Inferis