Charytatywnie z Trzyńca do Czeskiego Cieszyna

0
842
- reklama -

O tym, że uprawiając sport można pomagać innym, przekonują organizowane na całym świecie wydarzenia. Jedno z nich odbędzie się wkrótce na Śląsku Cieszyńskim. Bieg pod nazwą Těšínská osmička zaplanowano na niedzielę.

Charytatywny bieg, którego trasa wiedzie z Trzyńca do Czeskiego Cieszyna, odbędzie się po raz czwarty. Dla większości jego uczestników najważniejszy jest w nim udział i możliwość pomocy. W tym roku cały dochód z biegu wspomoże leczenie i rehabilitację trzech dziewczynek: dwuletniej Nelinki z Karwiny, czteroletniej Pavlínki z Dziećmorowic i pięcioletniej Klarki z Trzyńca. Chęć pomagania już dziś sprawiła, że niedzielny bieg zapowiada się rekordowo. – Już mamy zapisanych 300 uczestników i liczymy, że przed startem niedzielnych zawodów dołączy do nas jeszcze kilkudziesięciu uczestników – zapowiadają organizatorzy. W biegu udział może wziąć każdy, i choć elektroniczne zapisy już się zakończyły, będzie można zarejestrować się również w dniu imprezy. Organizatorzy zapowiadają udział gości specjalnych, w tym gwiazdy czeskiego sportu – złotego medalisty olimpijskiego, mistrzostw świata i Europy – judoki Lukáša Krpálka. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli również hokeiści Stalowników Trzyniec. 

Start biegu zaplanowano obok szpitala AGEL w Trzyńcu-Podlesiu, a finisz w Parku im. Adama Sikory w Czeskim Cieszynie. Zawodnicy wybieganą na trasę o godz. 11. I choć zakończyły się już elektroniczne zapisy, do biegu będzie można zapisać się w niedzielę w biurze zawodów od godz. 9 do 10.15. Wpisowe wynosi 350 koron czeskich.

Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na stronie: https://beh.angel.cz

- reklama -