Międzynarodowe pływanie w Cieszynie

0
1263
fot. Janusz Maniszewski. Na zakończenie zawodów wyłoniono najlepszą zawodniczkę i zawodnika. Zostali nimi reprezentanci Młodzieżowego Klubu Pływackiego Wodnik Tychy - Anna Zawadzka i Dawid Wiekiera.
- reklama -

Weekend, 6 i 7 kwietnia, był w Cieszynie prawdziwym świętem pływania. Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar MTP „Delfin” Cieszyn odbyły się po raz 22. Te zmagania są już w nadolziańskim grodzie tradycją. W tym roku na starcie stanęło 263 zawodników i zawodniczek z 31 klubów pływackich.

Na pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie mieliśmy okazję zobaczyć zawodników aż z pięciu państw: Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, a także z Polski. Organizatorzy zawodów po raz kolejny nie zawiedli. Świadczyła o tym mocna obsada zawodów, oraz takie standardy jak: automatyczny pomiar czasu czy transmisja online. Zawodnicy odebrali piękne medale, specjalnie dedykowane dyplomy, nagrody finansowe i puchar. Wyjątkowym wyróżnieniem były puchary specjalne – puchar dla najlepszej zawodniczki ufundowała burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, a dla najlepszego zawodnika – starosta cieszyński Mieczysław Szczurek. Najlepszymi, pływackiego weekendu w Cieszynie, okazali się być, Anna Zawadzka i Dawid Wiekiera, reprezentanci barw Młodzieżowego Klubu Pływackiego Wodnik Tychy.

Swoją mocną stronę po raz kolejny pokazał klub „Delfin” z Cieszyna, który zakończył zmagania z 35 medalami. Zawodnicy „Delfina” po najcenniejszy, złoty krążek sięgali aż 14 razy, po srebro 13 razy, dorobek medalowy dopełnia jeszcze 8 brązowych krążków. Wśród cieszyńskich zawodników warto wyróżnić Marcina Chrapka, pod względem punktów FINA spośród wszystkich mężczyzn zajął 2. miejsce, natomiast Zuzana Pauliny zakończyła rywalizację na 4. miejscu wśród kobiet.

To świetny sprawdzian dla pływaków, którzy mogą oswoić się z rywalizacją, a przede wszystkim realnie sprawdzić swoje postępy na treningach. Niejednokrotnie osiągane są na tutaj tzw. życiówki, a to chyba najbardziej cieszy zawodnika, dążącego do osiągania coraz lepszych wyników.

- reklama -