Hokejowe granie letnie

0
770
Mistrzowski zespół z Trzyńca przedsezonowe sparingi rozegra w sierpniu. fot. Robert Kania
- reklama -

Hokeiści trzynieckich Stalowników przed rozpoczęciem sezonu ligowego oraz rywalizacji w Lidze Mistrzów rozegrają kilka pojedynków sparingowych. Wszystkie odbędę się w sierpniu.

Tradycyjnie przedsezonowe mecze kontrolne odbędą się w sierpniu, w pewnym sensie tradycyjni będą też ich rywale. W sumie nim gracze z Trzyńca rozpoczną rywalizację o punkty, zmierzą się z zespołami z bliższego i dalszego sąsiedztwa. Pierwszym rywalem trzynieckiej mistrzowskiej drużyny będzie ekipa HC Vitkovice Ridera – z tym rywalem zagrają na wyjeździe 9 sierpnia. Także wyjazdowy będzie drugi sparing – tym razem z farmerskim klubem z Frydka-Mistka, to spotkanie zaplanowano na 11 sierpnia. Dwa pozostałe mecze odbędą się już w Werk Arenie – najpierw formę Stalowników sprawdzi 16 sierpnia drużyna z Ołomuńca, a ostatnim przeciwnikiem w grach kontrolnych będzie Slovan Bratysława – z zespołem ze słowackiej stolicy trzyńczanie zagrają 25 sierpnia.

Zmagania w Lidze Mistrzów Oceláři rozpoczną 2 września, wówczas we własnej hali podejmą drużynę Belfast Giants. Z kolei pierwszy mecz nowego sezonu Tipsport Ekstraligi rozegrają 16 września, także we własnej hali – ich pierwszym przeciwnikiem będzie zespół z Czeskich Budziejowic.

Zespół rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Drużyna podczas tygodniowego zgrupowania w Tatrach miała okazję po raz pierwszy spotkać się i pracować pod okiem nowego szkoleniowca, Zdenka Motáka. – Trenowanie takiego zespołu jest dla mnie wielkim wyzwaniem, lecz nie boję się tego wyzwania – mówił trener w rozmowie z klubową redakcją HC Oceláři. Po raz pierwszy na lód zawodnicy wyjadą pod koniec lipca.

- reklama -