Wszyscy jesteśmy foliarzami

0
896
- reklama -

Kto tak naprawdę rządzi światem? Czy możemy w najbliższym czasie spodziewać się apokalipsy? Czy jesteśmy zwykłymi niewolnikami w trybach potężnej maszyny, pionkami na planszy, zabawkami w rękach przepotężnych sił zła? Komu zależy na zniewoleniu mas?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, to w tej książce najprawdopodobniej ich nie znajdziesz.
Znajdziesz natomiast kilkaset stron ciekawej powieści. Być może uda Ci się zaprzyjaźnić z jej bohaterami i kibicować im w nieudolnych próbach zaakceptowania rzeczywistości, za którą nie przepadają?
Z pewnością poznasz sporo dziwacznych miejsc – upadłych knajp, podrzędnych kawiarni, hipsterskich barów, a nawet ekskluzywnych restauracji. Staniesz się regularnym gościem na koncertach nikogo nieinteresującej kapeli, będziesz świadkiem kilku bójek, przeniesiesz się w czasie, a nawet weźmiesz udział
w ogólnoświatowej rewolucji!
Po takim bagażu doświadczeń pytanie o siły rządzące światem nie będzie wcale aż tak skomplikowane.

KRÓTKI OPIS POWIEŚCI „Wszyscy jesteśmy foliarzami”
Bohater po kilkunastu latach pobytu za granicą wraca do krainy młodości – przedmiejskich, nijakich blokowisk. Odnajduje tam przyjaciół, których styl życia nie zmienił się od tego czasu zupełnie. „Wszyscy jesteśmy foliarzami!” to powieść o trzydziestolatkach, ekscentrycznych odrzutkach, którzy świadomie, zgodnie z własnymi ideałami, wypisali się z głównego nurtu życia społecznego. Każdy z nich wierzy w coś innego, nakreśla sobie inne cele, łączy ich jednak niezgoda na zasady, rządzące światem.
„Wszyscy jesteśmy foliarzami” mieści w sobie prozę obyczajową, publicystyczną, z elementami powieści polityczno-sensacyjnej. Jest też subtelną, nienachalną krytyką świata w którym żyjemy.

Adam Miklasz – prozaik, scenarzysta, dziennikarz. Kocha, świat, piłkę nożną i jej historię, kulturę środkowej Europy i Bałkanów, jugosłowiańską muzykę lat osiemdziesiątych. Marnuje czas na bezcelowej włóczędze po miastach, zakładach bukmacherskich, biesiadach. Jest sympatykiem Hutnika Kraków oraz basistek. Bywa foliarzem, ale przecież wszyscy jesteśmy foliarzami, co nie?
Autor powieści „Polska szkoła boksu” (2009), „Ostatni mecz” (2013), „Wszyscy jesteśmy foliarzami!” (2021), współautor antologii „Bękarty Wołgi” (2015), wydanej nakładem wydawnictwa Ha!Art. Również laureat konkursu na opowiadanie, organizowanego przez czasopismo „Ha!Art.
Stypendysta Wyszehradzkich Rezydencji Literackich (Budapeszt).
Publikował m.in. w „Akcencie”, „Tekstualiach”, czasopiśmie „Fabularie”, „Nowej Europie Wschodniej”, czasopiśmie „Ha!Art”, na portalu ciekawostkihistoryczne.pl. Jest autorem scenariusza do widowiska teatralnego „Łestern!” realizowanego dla Stowarzyszenia De-Novo w ramach programu Lato z Teatrem.
Współtworzył widowisko teatralne „NH Wonderland”, spektakl „Baśnie z 1000 i jednego bloku” (oba dla Teatru Łaźnia Nowa w Nowej Hucie), oraz „Tajemnice Wesela 1900” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (dla teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). Odpowiada za scenariusze materiałów filmowych realizowanych przez Fundacją Volens w Cieszynie.
żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/

- reklama -