KOBIETA DOJRZAŁA zna swoją wartość

0
1981
fot. arch. Kobieta Dojrzała
- reklama -

Już maj, można powiedzieć, że metamorfoza naszych Finalistek – Grażyny, Beaty, Marie i Andrei – już na finiszu. Czy widać efekty? Oczywiście! Zmiany są znaczące, o czym można się będzie przekonać uczestnicząc w Gali Finałowej, 24 maja. Jeśli jeszcze zostały jakiekolwiek miejsca, bo zainteresowanie biletami na to wydarzenie jest bardzo duże, to można je nabyć tu: www.kobietadojrzala.eu/gala-finalowa/. Ale metamorfoza Pań sięga znacznie głębiej, nie zatrzymała się na wyglądzie zewnętrznym. Dzięki wsparciu jakie otrzymały i sesjom coachingu zmieniło się ich nastawienie do siebie, do świata i do swoich możliwości. Ich większy spokój wewnętrzny harmonizuje z pozytywnymi zmianami wyglądu

1. Uwierzyć w siebie

Kateřina Dudková – coach, wspiera kobiety w pracy nad rozwojem osobistym i zawodowym, pomaga wykorzystywać swój potencjał i znaleźć własną, autentyczną drogę w życiu. W Projekcie pracuje z czeskimi Finalistkami nad wzmocnieniem siły wewnętrznej. Pokazała Marie i Andrei jak znaleźć swoje miejsce, przestać żyć według oczekiwań innych, a zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Nad tym samym obszarem z Polkami – Grażyną i Beatą, pracuje Kasia Wojciechowska, na co dzień ekspert w budowaniu pozytywnych doświadczeń w kontaktach biznesowych. Według niej w życiu najważniejsze są relacje oparte o głęboką empatię. Jeśli takie tworzymy, to możemy być silni i autentyczni, pozwalając sobie na wrażliwość, która jest po prostu częścią człowieczeństwa, a tłumienie jej skutkuje stresem i nieumiejętnością zdrowego funkcjonowania w codzienności. Rozwój wewnętrzny to długa droga, ale wszystkie cztery Panie już nią podążają i na pewno będą pracowały dalej, by być szczęśliwymi, spełnionymi kobietami.

2. Ukoić nerwy

- reklama -

Od lat lekarze wiedzą już, że nie tylko geny i czynniki zewnętrzne wpływają na nasz stan zdrowia. „Kluczowe znaczenie mają: nasz styl życia, ale także sposób radzenia sobie ze stresem i emocjami – reagowania na to, co się nam przydarza – przekonuje dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS. Ludzie bardzo często podupadają na zdrowiu wtedy, gdy przeżywają trudne sytuacje życiowe, ponieważ towarzyszący im stres, silne emocje, przeciążenie i nieefektywne radzenie sobie pośrednio przyczyniają się, poprzez różne fizjologiczne mechanizmy, do rozwoju dolegliwości i chorób.” (źródło cytatu https://zdrowie.pap.pl/strefa-psyche/stres-przyczyna-chorob-nie-zgadniesz-jak-wielu). I o ile nasze Panie już wiedzą, że muszą nauczyć się dbać o swoje samopoczucie psychiczne, to w ewentualnym niwelowaniu skutków tego, co już zaistniało potrzebują pomocy. Takiej pomocy udziela im Monika Gęborska, dyplomowany refleksolog Polskiego Instytutu Refleksologii oraz specjalista ds. podologii. Czytanie ze stóp, pozwala zrozumieć zaburzenia i niedomagania ciała, dając wskazówki jak nim pracować, aby przywrócić naturalny stan, jakim jest zdrowie i dobre samopoczucie.

3. Zobaczyć własną metamorfozę

Nie mniej ważne od tego, by pracować nad poczuciem własnej wartości i zdrowiem, tym fizycznym i psychicznym, ponieważ jak się okazuje są to sfery nierozerwalnie ze sobą związane, jest… zauważenie, że te zmiany w nas naprawdę zachodzą. Dopiero wtedy, gdy widzimy pozytywne efekty zaczynamy w nie wierzyć, a to z kolei napędza nas do dalszej, wytrwałej pracy. Dara Kuźmic specjalizuje się w fotografowaniu kobiet w wieku 40+ dlatego, że kocha pokazywać im, jakie są piękne. Jej motto brzmi: „Wszyscy jesteśmy piękni, po prostu ktoś nam to musi czasem przypomnieć.” Postrzega piękno jako mieszankę emocji i unikalnej osobowości kobiety, która często o sobie zapomniała, poświęcając się dla rodziny, domu czy pracy. Niejednokrotnie oglądaniu siebie na pracach Dary jej klientkom towarzyszą łzy wzruszenia, ponieważ odkrywają w sobie kobiecość, elegancję, naturalną siłę i wrażliwość. Nasze Finalistki jeszcze przed Galą Finałową będą miały okazję stanąć przed jej obiektywem i poczuć, że ostatnie cztery miesiące wytężonej pracy nie poszły na marne. A to da im motywację, by utrwalić osiągnięte efekty i na stałe zmienić swój tryb życia na lepszy, by dbać o siebie już zawsze.
Przygoda z Projektem dobiega powoli końca, ale dla Grażyny, Beaty, Marie i Andrei to początek nowej rzeczywistości. Takiej, w której nie patrzą już w lustro ze smutkiem i zmieszaniem, ale z dumą i zadowoleniem. Mamy ogromną nadzieję, że na zawsze już zapamiętają, że piękno jest w nich i że są warte przyjaźni, radości i miłości. Także tej własnej, bo każdy człowiek powinien umieć kochać siebie, by móc być szczęśliwym z innymi ludźmi.

KOBIETA DOJRZAŁA
www.kobietadojrzala.eu
www.zralazena.eu