Blaty kuchenne – jak wybrać najlepsze?

0
1711
- reklama -

Urządzanie lub odnawianie kuchni wiąże się z wieloma dylematami. Rynek wnętrzarski daje nam wiele możliwości i podsuwa różne materiały. Dobór kuchennych blatów jest nie lada wyzwaniem i  może spędzać sen z powiek. Blat musi być przede wszystkim odporny i trwały, bo codziennie jest narażony na zarysowanie, zaplamienie i na działanie wysokiej temperatury. Powinien też pasować do kuchennej zabudowy i być powodem zazdrości koleżanek. Jaki blat wybrać? Z drewna, kamienia, kompozytu, szklany, z żywicy a może laminowany?

Blat kuchenny jest centralnym elementem kuchennej przestrzeni. To na nim każdego dnia kroimy warzywa, rozbijamy mięso, stawiamy gorące garnki czy niechcący rozlewamy kawę. Blat kuchenny pełni rolę pulpitu roboczego, na którym przygotowujemy wszystkie posiłki. Musi on również być dobrze wkomponowany w styl w jakim została urządzona nasza kuchnia. Harmonijne połączenie względów praktycznych i wizualnych może okazać się prawdziwym wyzwaniem.

Firma Sonea ma do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Wśród dostępnych  blatów odnajdziemy zarówno te z naturalnych materiałów –  drewno oraz sztucznych, przetworzonych – kompozyt, laminat. Laminaty mogą naśladować każdy inny materiał, także niestosowany w kuchni w postaci naturalnej: różne rodzaje drewna i metalu, w tym stylizowane na zniszczone i skorodowane,  kamienia, betonu, ceramiki, popiołu, piasku.  

Czasem poświęcamy dużo czasu na szukanie odpowiednich materiałów pokonując przy tym sporo kilometrów, i tak nasz wybór okazuje się nie do końca trafiony. Pracownicy SONEA są dobrze przygotowanymi i wyszkolonymi specjalistami. Pomogą w doborze odpowiedniego blatu i wszelkich dodatków. W jednym miejscu można znaleźć poradę a także zakupić blat docięty na wymiar. 

- reklama -

Nowoczesny park maszyn jakim dysponuje Sonea pozwala sprostać najtrudniejszym zadaniom. 

Dlaczego porada fachowca jest tak ważna w doborze odpowiedniego blatu kuchennego?

Jak się okazuje nie wszystkie materiały dedykowane na blaty dają te same możliwości aranżacyjne. W szerokiej rynkowej ofercie można się więc pogubić. Często nie zdajemy sobie sprawy z możliwości materiałów. Tak jest w przypadku materiałów kompozytowych. Można je  dowolnie wyginać, tak by tworzyły łuki czy zaokrąglenia, ale też formować komory zlewozmywaków bezpośrednio w blacie. Blaty z wszystkich pozostałych materiałów  – kamienne, laminowane oraz drewniane, przystosowane są do wycinania w nich otworów, np. by zamontować płytę grzewczą bądź kran. Można również zaokrąglać ich narożniki. 

Bez względu na to czy wasza kuchnia jest rustykalna, nowoczesna czy klasyczna, a może jesteście dopiero na etapie szukania odpowiedniego stylu w firmie Sonea z pewnością znajdziecie odpowiednie rozwiązania, spełniające wasze oczekiwania.

Sonea sp. z o. o.
43-400 CIESZYN 
ul. Kościuszki 33 
tel/fax:
+48 33 8514 134 
+48 604 597 893
e-mail:sonea@sonea.pl