Cieszyński Tramwaj wraca!

0
1139
- reklama -

Tak. Tramwaj wraca do Cieszyna. Końcem tego roku zakończyła się praca nad jego pierwszym wydaniem oraz odbudowa cieszyńskiej lini tramwajowej. Tramwaj Cieszyński będzie kursował historyczną, ale wirtualną trasą. Jest magazynem dla Śląska Cieszyńskiego, magazynem społeczno-kulturalnym z lekką nutą ideologiczną. Będzie kursował w cyklu miesięcznym. Trzymacie Państwo w ręku jego pierwsze pilotażowe wydanie, które ukazało się na przełomie roku 2016/2017.

Wszystkim, którzy poparli nasz pomysł, zaufali nam i uczestniczyli w pierwszym jego wydaniu, wspierając naszą ideę, serdecznie dziękujemy. Jest to dla nas wyjątkowo ważne. W podziękowaniu wręczamy ”Bilet konduktora”, który daje bagaż pro tów do wykorzystania w przyszłych numerach.

Tramwaj Cieszyński zabierze Państwa w swoistą wirtualną po- dróż, która będzie miała swoje przystanki, aby zabierać coraz to nowych pasażerów – Pasażerów Tramwaju, ale przede wszystkim, aby przyglądać się przez okna jadącego wagonu wszystkiemu, co na Śląsku Cieszyńskim istotne. Przystanki będą ruchome, a każde kolejne wydanie będzie miało różny ich rozkład.

Tramwaj ma wyznaczony Kierunek Jazdy, który będzie prezentowany w każdym numerze, będzie go można znaleźć zaraz po Rozkładzie Jazdy. Będziemy poruszać tematy
poważne i trudne, przyjemne i lekkie. Zależy nam na różnorodności pisma. Temu, co
istotne, przyglądać się będziemy z dystansem i szacunkiem.

- reklama -

Dlaczego Tramwaj? Bo jest reprezentantem epoki świetności, Belle époque, a chcemy przywołać ducha tej pięknej epoki. Chcemy wierzyć, że Belle époque wraca i dlatego zaczynamy szukać na to dowodów.

Dlaczego Cieszyński? Bo tu jest jego Zajezdnia i Dyspozytornia, ale Tramwaj Cie- szyński docierał będzie do najdalszych zakąt- ków Ślaska Cieszyńskiego, czy jak kto woli, historycznego Księstwa Cieszyńskiego.

Na nadchodzący Nowy Rok życzymy Państwu wiary w to wszystko, co istotne oraz energii do realizowania codzienności, do uświetniania jej, celebracji. Wtedy zaczyna się zmiana na lepsze, wtedy wszystko zaczyna wyglądać inaczej, przyjemniej. Chodzi o świadome pozytywne myślenie i radość z wszystkiego co wokół. Tego Państwu życzymy i obiecujemy, że będziemy w tym pomagać.