Cieszyńskie święto alternatywy

0
794
The Analogs, fot. Wiktor Jaskowski
- reklama -

Pewnie trudno w to uwierzyć, lecz jedna z największych w regionie alternatywnych imprez muzycznych wchodzi w drugą dekadę. Na festiwalu Gotta Go wychowało się już przynajmniej jedno pokolenie słuchaczy, i jeśli organizatorzy, w co wierzymy – nie wyhamują, wkrótce dołączą kolejne.

Przed nami 11. edycja wydarzenia, które już na stałe zadomowiło się w muzycznej przestrzeni miasta. Nazwa festiwalu, nawiązująca do jednego z utworów legendy sceny hc/punk, formacji Agnostic Front, doskonale oddaje jego muzyczny klimat, balansujący pomiędzy hardcorem, punkiem a metalem. Dziś jednak to nie podziały gatunkowe są ważne, najważniejsze jest bowiem ogóle przesłanie tego specjalnego październikowego wieczoru. – Już 8 października spotkamy się po raz kolejny, aby celebrować dobrą muzykę, wspierać niezależnych artystów, wytwórnie muzyczne oraz fundacje na co dzień zajmujące się ochroną praw zwierząt i promocją bezmięsnego stylu życia – przekonują organizatorzy. I stawiają na sprawdzoną festiwalową formułę, gdzie obok weteranów sceny nc/punk pojawią się młode formacje. – Stylistyczny miszmasz to jedna z najbardziej tożsamych cech dla naszego festiwalu. Dbamy o to, aby mimo pierwotnej wizji koncertu skupiającego nurtu z pogranicza hc/punk, każdy odnalazł coś dla siebie, niezależnie czy będzie to metal, reggae czy mieszanka rocka oparta na funkowym pulsie – dodają organizatorzy.

Na Gotta Go usłyszymy zatem legendarną punkową formację The Analogs, na scenie pojawią się również: Mentor (hc/black/punk/zabawa), Darek Dusza i Demony (rock/punk), We are Idols (punk’n’roll), Castet (silesia hardcore punk), Pale Path (metalcore) oraz Last Penance (ex-The Lowests, metalcore). Festiwal odbędzie się w sobotę 8 października w cieszyńskim Gregory Campus Club, otwarcie bram o godz. 18, start o 18.30. Bilety kosztują 60/70zł.

 

- reklama -