Konfitura z aronii

0
1164
pexels.com
- reklama -

Aronia to jedna z czołowych polskich superroślin. Zawiera witaminę P, czyli mieszankę flawonidów, które działają przeciwutleniająco i przeciwzapalnie. Uważacie, że jest kwaśna i mało soczysta? To prawda świeża aronia jest dość cierpka, ale KONFITURA Z ARONII to prawdziwa i zdrowa słodycz. W tej postaci pozytywnie zaskoczy Was smakiem!

Do przygotowania konfitury potrzebujesz:

1,5 kg aronii
0,5 kg ksylitolu
250 ml wody
sok z jednej cytryny

Owoce obierz z gałązek i dokładnie umyj. Do dużego garnka wlej wodę, a następnie stopniowo wsyp ksylitol. Kiedy się rozpuści dodaj aronię oraz sok z cytryny. Całość gotuj przez około 2 godziny na najmniejszym ogniu, bez przykrycia, aby woda mogła odparować. Pamiętaj o częstym mieszaniu aronii za pomocą drewnianej łyżki. Następnego dnia owoce ponownie gotuj przez godzinę do uzyskania gęstej konsystencji.

- reklama -

Słoiczki wyparz, wlej gorącą konfiturę, zakręć i odstaw dnem do góry do ostygnięcia.

Jeśli chcesz zastosować pasteryzację konfitury, należy przygotować duży garnek wyłożony ręcznikami kuchennymi, do którego następnie włóż gorące słoiki
i zalej wrzątkiem do 3/4 wysokości słoików. Doprowadź do wrzenia, zmniejsz ogień, przykryj i gotuj około 20 minut. Po tym czasie wyjmuj słoiki i odstaw dnem do góry do ostygnięcia.

Na zdrowie! 

Aronia – jej właściwości zdrowotne są nie do przecenienia – to antidotum na choroby cywilizacyjne: nadciśnienie, miażdżycę, nowotwory i schorzenia oczu. A sama aronia wspaniale rośnie i owocuje w Polsce – jesteśmy potentatem w uprawie tych krzewów.

Aronia należy do tej samej rodziny co jarzębina. Sprowadzenie jej do Europy zawdzięczamy Miczurinowi, słynnemu rosyjskiemu sadownikowi, który wyhodował rozmaite nowe gatunki roślin i miał zapędy do całkowitego przekształcania przyrody. Za aronię jednak powinniśmy mu być wdzięczni. Jej owoce są niezwykle bogate w składniki, które pomagają nam obronić się przed chorobami cywilizacyjnymi.

W aronii są także cenne makro- i mikroelementy: wapń, żelazo, miedź, molibden, mangan, jod i bor, potrzebne do tego, by prawidłowo przebiegały rozmaite procesy w organizmie. Zatem warto mieć przetwory z niej w domu przez cały rok!

Planeta Bio
Produkty do nabycia w placówkach poniżej i sklepie internetowym.
Na hasło „ARONIOWY TRAMWAJ CIESZYŃSKI”
rabat w wysokości 6%

Sklep CIESZYN 43-400
ul. Wyższa Brama 8
tel. +48 694 695 336

Sklep SKOCZÓW 43-430
ul. A. Mickiewicza 16
tel. +48 728 110 132

Sklep i pijalnia soków JASTRZĘBIE-ZDRÓJ 44-330
ul. Słoneczna 2
tel. +48 668 570 980

Sklep internetowy planetabio24.pl