Mapa letnich festiwali

0
623
- reklama -

Koncerty, dyskusje, spotkania literackie, performance’y, widowiska – to wszystko można spotkać na różnorodnych festiwalach i przeglądach. Co ciekawego proponują nam organizatorzy z regionu Śląska Cieszyńskiego i okolic? Podpowiadamy.

Letnie Brzmienia
15 lipca–7 sierpnia, Bielsko-Biała
Cykl koncertów zainicjowanych kilka lat temu. W hali pod Dębowcem w letnie niedzielne wieczory słuchacze mogą dać się ponieść muzyce najbardziej rozpoznawalnych muzyków z polskiej sceny. W te wakacje beskidzkie krajobrazy Bielsko-Białej odwiedzą m.in. Sanah, Sobel czy Ralph Kamiński.
Więcej na: www.facebook.com/letniebrzmienia

Tauron Nowa Muzyka
21–24 lipca, Katowice
Posindustrialne miejscówki, interesujący line-up, sceny w jeszcze ciekawszych miejscach – taki był od zawsze Tauron Nowa Muzyka, i taki będzie nadal. 17. już edycja imprezy gości takich artystów jak: Zdechły Osa, Wczasy, Moderat, Szczyl, Andy Scott czy The Cinematic Orchestra. Spośród wydarzeń towarzyszących warto wymienić strefę dla dzieci, w której codziennie odbywają się bezpłatne zajęcia dla pociech, podczas kiedy rodzice mogą spokojnie uczestniczyć w koncertach.
Więcej na: festiwalnowamuzyka.pl

Dni Dawnych Kultur oraz Słowiańska Noc Folk-Metalowa w Brennej
23–24 lipca, Brenna
Lokalna inicjatywa łącząca wszystkie odmiany muzyki metalowej ze słowiańskimi tradycjami. Rzemiosło, tradycje, zabawy i inne elementy codziennego życia naszych praprzodków odtwarzają towarzystwa historyczne, pozwalając na zasmakowanie potraw oraz funkcjonowania w tamtych czasach. Dodatkowo, wieczorami na scenie pojawią się takie kapele jak: Velesar, Radogost, Morhana, Wolfarian czy Aether.
Więcej na: www.brenna.org.pl

- reklama -

Pewel Forever Festiwal
29–30 lipca, Pewel Mala
Dziewiąta edycja kontynuuje tradycję stwarzania szans młodym kapelom rockowo-metalowych na kontakt z publicznością. Oprócz nich na scenie pojawią się znani wszystkim wyjadacze tacy jak: Oberschlesien, Jimmy Esposito, Lipali, Pudelsi, Snake Eyes i wielu innych. Festiwal jest okazją do przenikania się pokoleń, a także wymiany doświadczeń uznanych muzyków z początkującymi kapelami.
Więcej na: www.facebook.com/PewelForeverFestiwal

Śląskie Miraże Art Fest
29–31 lipca, Pszczyna
Jeden z młodszych festiwali na Śląsku. W przepięknym pszczyńskim parku (oraz na zamkowych schodach) wystąpią: O.S.T.R., Sidney Polak, Natalia Przybysz, Muchy. Trzy festiwalowe dni to fuzja dyscyplin. Poza muzyką organizatorzy proponują np. słuchowiska spektakli ukraińskich twórców, jogę o poranku, food trucki oraz degustacje rzemieślniczych napojów i potraw.
Więcej na: www.facebook.com/slaskiemiraze

OFF Festival
5–7 sierpnia, Katowice
Artur Rojek jako twórca wydarzenia od lat gwarantuje zaskoczenia nie tylko czysto muzyczne. Chcecie poznać nowe dźwięki lub szukacie nietypowych inspiracji? Ten festiwal jest dla was! W tym roku usłyszycie zarówno znanych i lubianych artystów, jak Iggy Pop, Bedoes, Bikini Kill, jak i tych mniej rozpoznawalnych dla szerszego grona – Shygirl, Dziarma, Duchy, Jerzyk Krzyżyk i Hal Waif. Więcej na: off-festival.pl

TERAZ Festiwal Artystyczny
6–7 sierpnia, Sucha Beskidzka
Malownicza granica Beskidu Żywieckiego i Makowskiego zaprasza na międzygatunkowy festiwal artystyczny. W godzinach popołudniowych wydarzenie jest całkowicie darmowe. W programie m.in. wystawy rękodzieła, warsztaty dla dzieci i dorosłych, strefa relaksu, a także szalone spacery po linie i ceremonialne kakao. Dwudniowe wydarzenie w oba wieczory zaprasza na koncerty (w wersji biletowanej). Ze sceny popłyną dźwięki Piotra Damasiewicza, Bassa Astrala czy DJ Zimo. A wszystko to w pięknym Parku Zamkowym.
Więcej na: www.facebook.com/TerazFundacjaArtystyczna