Medycyna estetyczna

0
968
- reklama -

Początków medycyny estetycznej należy doszukiwać się jeszcze w starożytności – w czasach powszechnego kultu piękna. Choć przeprowadzane przez starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel – poprawa wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji. Za jej ojca uważa się endokrynologa francuskiego pochodzenia Jean Jacques Legranda. 

Do Polski medycyna estetyczna dotarła w latach 90. XX w. Jednak dopiero od niedawna zyskuje  coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że poprawianie swojego wyglądu przestaje być tematem tabu. Korzystanie z usług gabinetów estetycznych nie jest już kojarzone z czymś wstydliwym, a bardziej z dbałością o własny wizerunek a tym samym samopoczucie. Mamy coraz większą wiedzę i możliwości podniesienia swojej atrakcyjności przez nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna zajmuje się w głównej mierze profilaktyką starzenia się skóry. Poprzez drobne zabiegi ma za zadanie ją odświeżyć i pozbyć się defektów. Ma dać naszej skórze to, czego najbardziej potrzebuje regenerację ale i odprężenie. Ogromny rozwój technologii sprawia, że oferta gabinetów medycyny estetycznej stale się powiększa. Dużą popularnością cieszą się zabiegi zwłaszcza z zakresu endermologii.

Endermologia to masaż mechaniczny, który może być nieocenioną pomocą w walce z cellulitem. Zabieg pozwala bezinwazyjnie w znacznym stopniu zredukować tkankę tłuszczową, dając widoczne i trwałe efekty wyszczuplenia. Radzi sobie nawet z problemami odpornymi na ćwiczenia fizyczne i diety. To przyjemny rodzaj masażu mechanicznego, który ma nie tylko działanie odchudzające, ale i odmładzające, oczyszczające a nawet terapeutyczne. Zabieg pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu i korzystnie wpływa na układ limfatyczny oraz poprawia kondycję skóry. W czasie masażu ma miejsce stymulacja komórek tłuszczowych. Dodatkowo, dzięki pobudzaniu fibroblastów (komórek tkanki łącznej właściwej) odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. W czasie zabiegu dochodzi do uwolnienie tkanki tłuszczowej, co przyspiesza jej spalanie.

- reklama -

Niekwestionowanym „cudem” endermologii jest widoczna redukcja cellulitu, ale już po kilku zabiegach można pochwalić się również znacznym zmniejszeniem obwodów poszczególnych części ciała. Przy regularnym poddawaniu się masażowi mechanicznemu powierzchnia tkanki podskórnej jest wyrównywana. 

Innym zabiegiem pozwalającym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. To bezinwazyjna metoda modelowania tylko określonych partii ciała, służy więc do redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu. Pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami. W lipolizie iniekcyjnej wykorzystywane są naturalne procesy zachodzące w organizmie.  Bezpośrednio do komórki tłuszczowej podawane są substancje, które powodują zniszczenie ich błony komórkowej i lokalne zmniejszenie nagromadzonych tłuszczów.

Z zabiegów można skorzystać w atelier urody L’Esthétique – jednym z nowocześniejszych gabinetów oferujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na Śląsku Cieszyńskim mieszczącym się przy ul. Rynek 6 w Skoczowie. Gabinet oferuje również klasyczne masaże bańką chińską oraz masaże limfatyczne. 

Atelier urody L’Esthétique 

ul. Rynek 6, Skoczów
tel. 577 603 700 
e-mail: recepcja.le@onet.pl
www.l-esthetique.pl