Modnie czy wygodnie? Ważniejsza męskość czy trendy modowe?

0
1042
www.pexels.com
- reklama -

DAMSKO-MĘSKI PUNKT WIDZENIA

Wielu projektantów mody męskiej uważa, że moda powinna zaskakiwać i przełamywać kolejne bariery. Obserwujemy ostatnio modę męską, która jest bardziej kobieca choćby leginsy czy lekkie szyfonowe koszule choć bardziej przypominają bluzki damskie. Gdzie jest ta granica? Co wypada mężczyźnie założyć a czego nie? W czym jest męski a co może go ośmieszyć? Czego prawdziwy mężczyzna założyć nie powinien?

Maciej Szufladowicz przedsiębiorca: W dzisiejszych czasach wygląd jest ważny. Dużo mówi o człowieku i często określa jego charakter. Dodaje pewności siebie i odwagi. Każdy przedział wiekowy rządzi się jednak zasadami których łamanie bardziej ośmiesza niż, dodaje męskości. Starszy pan w rurkach czy koszulach zbyt mocno rozpiętych wygląda po prostu śmiesznie. Myślę, że każda okazja wymusza inny rodzaj stroju dlatego szafy męskie zapełnione są podobnie jak kobiece. Inaczej ubieram się do pracy a inaczej na wyjście z przyjaciółmi. Myślę jednak, że nawet najlepszy strój można zepsuć źle dobranymi butami. To chyba jest problem wielu facetów. Tak samo jest z biżuterią. Czasem przesada kłuje w oczy i nie ma nic wspólnego z męskością. A chyba o to chodzi. Moda, modą ale ważne by było wygodnie i męsko. Mam wrażenie, że ta granica pomiędzy męskością a kobiecością trochę się zaciera nawet w modzie. Ja chcę czuć się wygodnie, pewnie i przede wszystkim męsko. Chcę być atrakcyjny i podobać się przede wszystkim mojej ukochanej. Dlatego też, kiedy na wspólne wyjście ona zakłada sukienkę i szpilki ja nie mogę wbić się w dres, którego ona szczerze nie cierpi. Myślę drodzy Panowie, że to jest sposób na modę…podobać się ukochanej kobiecie.

Paulina Skupień studentka germanistyki: Czy moda idzie w parze z męskością? Wiele razy możemy spotkać się z krytyką modnego stylu u mężczyzn. Z drugiej strony nie podoba nam się kiedy ktoś ubiera się niemodnie i stawia przede wszystkim na wygodę, a nie na to jak wygląda i się prezentuje. Jednak czy modne ubieranie się nie powoduje, że zatracamy męskość? Nie do końca tak musi być. Można nosić modne ubrania, a jednocześnie być cały czas męskim. Moim zdaniem te dwie rzeczy można połączyć wtedy gdy strój mężczyzny jest schludny i czysty. Świadczy o tym na przykład dobrze wyprasowana i dopasowana koszula, która powinna być niezbędnikiem każdej męskiej szafy. Strój powinien być również dobrany odpowiednio do okazji. Trzeba wiedzieć kiedy możemy założyć wygodny dres, a kiedy pokazać klasę i zabłysnąć eleganckim garniturem. Męskość to też przede wszystkim gesty i zachowanie. Jest wiele postaw za pomocą których można ją wyrazić. Jednak strój jest czymś na co zwracamy szczególną uwagę. Nawet nie znając kogoś oceniamy go po tym jak się ubiera. I na koniec kwestia dbania o siebie. Nie chodzi tu o różne skomplikowane zabiegi. Po prostu o podstawową codzienną higienę. Panowie, dbajcie o siebie!

- reklama -