Nie bój się chcieć

0
953
set Books in different positions and styles
- reklama -

To tytuł piosenki z filmu animowanego Zwierzogród. Świetna rzecz. Polecam wszystkim fanom dobrych filmów dla dzieci. Co prawda one są czasem bardziej dla dorosłych, a dzieci nie rozumieją pewnie połowy rzeczy. Nie o tym jednak ma być ten artykuł i te, które mam nadzieję, będę mógł dla Was napisać w kolejnych miesiącach.

Wracamy na dobre tory
Osobiście doświadczyłem wielu zmian w moim życiu przez ostatni rok. Od marca zmieniało się jeszcze więcej i te zmiany będą postępować przez kolejne tygodnie – taką mam nadzieję. Nie o mnie ma być jednak, a o Was i o tym co Wam proponuję. Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Każdy czasem potrzebuje zmiany. A te są różne. Praca, dom, środowisko, pasja, ciuchy, miejsce gdzie spędzamy wakacje.
Pewnie zauważyłeś, że nic nie dzieje się samo. Czasem mamy „szczęście” i coś popycha nas w jakimś kierunku. Zepsute auto, wypowiedzenie, odwołany lot, kiepska pogoda na ryby. Wtedy łapiemy się za głowę i narzekamy, boimy się. To naturalna reakcja. Może ktoś odbierze takie wydarzenia inaczej. Od razu przejdzie do działania i jeśli się postara….sprawy powoli wrócą na dobre tory. Tego Wam zawsze życzę.

W tym artykule i kolejnych będę chciał zarazić Was dawką pozytywnego myślenia, popartego prawdziwymi wydarzeniami z mojego życia. Sytuacjami, które mnie zainspirowały, dodały energii lub ją odebrały.

Pragnę Wam pokazać jak można, przy odrobinie wysiłku, zmienić coś na lepsze.
Ale uwaga – nie będzie tanio. Oj nie. Wszystko ma swoją cenę…
Pewnie teraz myślisz, że to reklama jakiegoś kursu o budowaniu pewności siebie i zaraz zobaczysz na dole strony kupon na zniżkę na moje usługi – nic bardziej mylnego.
Jestem ciekaw, co teraz myślisz? Czy się uśmiechnąłeś, zdenerwowałeś, jesteś zaintrygowany, jesteś zaciekawiony? Co będzie dalej?
Cena nie będzie niska i każdy zapłaci tak jak potrafi. Da tyle ile może. Tak chyba zawsze powinno być – by dawać tyle, ile możemy, tak szczerze, bez umniejszania czy przeszacowania.

- reklama -

Ile to Cię będzie kosztować i jak zapłacisz? Walutą będzie Twój Czas. Tak, to ile czasu poświęcisz na swój rozwój, to cena jaką musisz zapłacić, by coś zmienić.
Wszytko ma swoją cenę. Tak to już jest. Pierwsza lekcja będzie wymagać od Ciebie dużej dawki samokrytyki i pokory.

Lekcja Pierwsza – bądź ze sobą szczery.
Wszyscy jesteśmy zabiegani. Nawet Ci, którzy nie są:). Serio. Dla jednego życie singla i praca to szczyt możliwości, dla kogoś innego kilkuosobowa rodzina wysysa z niego całą energię. Dla wesołej emerytki codzienne czynności i walka o miejsce w autobusie, to wyzwania na miarę zaawansowanego projektu kampanii reklamowej nowej marki butów. W rolach głównych – Pani Katarzyna i jej kot. Nikomu nie umniejszamy i nikogo nie osądzamy. Każdy ma swoje sprawy i swoje zadania i wszystkie są ważne. Musimy sobie z tego zdać sprawę. Nie ma ludzi lepszych i gorszych, nie ma zadań lepszych czy gorszych, są po prostu…inne. Priorytety to nasza sprawa.
Ale gdzie ta szczerość? Planując zmiany lub chociaż myśląc o nic, powiesz „nie mam czasu”. Bo dzieci, bo praca, bo pogoda, bo choroba, bo… dużo tych „bo” i tych „ale”. Dlatego proszę, abyś drogi czytelniku przeanalizował swój dzień. Określ ile czasu zajmuję Ci wykonywanie wszystkich czynności. Od porannej toalety po chwilę gdy kładziesz się do łóżka. Bądź szczery, opisz wszystko. Weź kartkę i zrób taką listę. Opis wszytko co robisz w ciągu dnia.

Za miesiąc przedstawię Wam mój plan dnia i ramy czasowe głównych czynności. Razem określimy co robić dalej…

Jeśli masz do mnie pytania, chciałbyś otrzymać listę książek, które warto przeczytać, by lepiej planować swoje zmiany, zapraszam. Napisz do mnie na jonkowskimateusz@gmail.com lub do redakcji, a z pewnością, Twoje zapytanie trafi do mnie.

To co – robisz już swoją listę?