Obozy wakacyjne

0
1233
- reklama -

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi przychodzi czas na podjęcie decyzji – jak zaplanować wolny czas dla naszych pociech? Czym się kierować w wyborze wyjazdu wakacyjnego dla naszych dzieci?

Po pierwsze powinniśmy się przyjrzeć naszemu dziecku i pomyśleć, czym on/ona naprawdę się  interesuje. Wydaje się proste… Ale odrzućmy przy tym nasze oczekiwania i wymagania – jeśli nasza córka naprawdę nie lubi tańczyć, to nie uszczęśliwiajmy jej na siłę tygodniem zajęć baletowych. Nawet jeśli wymarzyliśmy dla niej karierę baleriny. Jeśli nasz syn ma mnóstwo energii i trudno mu wytrzymać w jednym miejscu dłużej niż 5 sekund, to nie spełni naszych marzeń o byciu mistrzem szachowym po cyklu wakacyjnych zajęć.

Pamiętajmy o tym, żeby wakacje były czasem odpoczynku od codzienności szkolnych lekcji i licznych obowiązków. Niech nasze dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, odpoczywając jednocześnie od ekranów tabletów, komórek, telewizorów… A przede wszystkim – dajmy im możliwość dobrej zabawy!  Przecież o to właśnie chodzi w wakacjach 😉

Wybór formy wypoczynku powinien być dostosowany do wieku i dojrzałości, czy też samodzielności naszych dzieci. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz 7 latek poradzi sobie na pierwszym samodzielnym wyjeździe, warto zastanowić się nad ofertą półkolonii, które będą wstępem do wyjazdu na obóz.

Zawsze zwracajmy uwagę na to, kto organizuje wypoczynek dla naszych dzieci. Organizator nie tylko zapewnia naszym dzieciom zabawę i program zajęć, ale przede wszystkim powinien zagwarantować im bezpieczeństwo. Warto dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie oraz czy kadra posiada odpowiednie uprawnienia wychowawców. Dodatkowo na przykład w przypadku zajęć sportowych kadra obozu powinna posiadać wykształcenie związane z wychowaniem fizycznym i stosowne uprawnienia do prowadzenia zajęć.

Przyjrzyjmy się również temu, co zawiera oferta wyjazdu. Warto porównać oferty i nie kierować się wyłącznie kryterium ceny. Wyjazd w niskiej cenie może przyciągnąć naszą uwagę, ale być może będzie miał wiele braków: ubogi zakres zajęć, niepełne wyżywienie ograniczone do dwóch posiłków, kiepskie warunki lokalowe, małą ilość kadry w stosunku do liczby uczestników.

Profesjonalne zorganizowany obóz zapewnia nie tylko opiekę, ale również szereg interesujących, niecodziennych aktywności. Pamiętajmy również o tym, że firma będąca organizatorem wypoczynku ma obowiązek wpisu do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych oraz zgłoszenia obozu Kuratorium Oświaty. Zgłoszenie można sprawdzić na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Lato to wypoczynek, dobra zabawa i wspaniały czas przepełniony słońcem. Warto zadbać o to, by był to niezapomniany czas dla naszych dzieci, pełen przygód i radości 🙂

tel. 508 076 264
www.humansport.pl

- reklama -