Obozy wakacyjne

0
1409
- reklama -

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi przychodzi czas na podjęcie decyzji – jak zaplanować wolny czas dla naszych pociech? Czym się kierować w wyborze wyjazdu wakacyjnego dla naszych dzieci?

Po pierwsze powinniśmy się przyjrzeć naszemu dziecku i pomyśleć, czym on/ona naprawdę się  interesuje. Wydaje się proste… Ale odrzućmy przy tym nasze oczekiwania i wymagania – jeśli nasza córka naprawdę nie lubi tańczyć, to nie uszczęśliwiajmy jej na siłę tygodniem zajęć baletowych. Nawet jeśli wymarzyliśmy dla niej karierę baleriny. Jeśli nasz syn ma mnóstwo energii i trudno mu wytrzymać w jednym miejscu dłużej niż 5 sekund, to nie spełni naszych marzeń o byciu mistrzem szachowym po cyklu wakacyjnych zajęć.

Pamiętajmy o tym, żeby wakacje były czasem odpoczynku od codzienności szkolnych lekcji i licznych obowiązków. Niech nasze dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, odpoczywając jednocześnie od ekranów tabletów, komórek, telewizorów… A przede wszystkim – dajmy im możliwość dobrej zabawy!  Przecież o to właśnie chodzi w wakacjach 😉

Wybór formy wypoczynku powinien być dostosowany do wieku i dojrzałości, czy też samodzielności naszych dzieci. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz 7 latek poradzi sobie na pierwszym samodzielnym wyjeździe, warto zastanowić się nad ofertą półkolonii, które będą wstępem do wyjazdu na obóz.

- reklama -

Zawsze zwracajmy uwagę na to, kto organizuje wypoczynek dla naszych dzieci. Organizator nie tylko zapewnia naszym dzieciom zabawę i program zajęć, ale przede wszystkim powinien zagwarantować im bezpieczeństwo. Warto dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie oraz czy kadra posiada odpowiednie uprawnienia wychowawców. Dodatkowo na przykład w przypadku zajęć sportowych kadra obozu powinna posiadać wykształcenie związane z wychowaniem fizycznym i stosowne uprawnienia do prowadzenia zajęć.

Przyjrzyjmy się również temu, co zawiera oferta wyjazdu. Warto porównać oferty i nie kierować się wyłącznie kryterium ceny. Wyjazd w niskiej cenie może przyciągnąć naszą uwagę, ale być może będzie miał wiele braków: ubogi zakres zajęć, niepełne wyżywienie ograniczone do dwóch posiłków, kiepskie warunki lokalowe, małą ilość kadry w stosunku do liczby uczestników.

Profesjonalne zorganizowany obóz zapewnia nie tylko opiekę, ale również szereg interesujących, niecodziennych aktywności. Pamiętajmy również o tym, że firma będąca organizatorem wypoczynku ma obowiązek wpisu do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych oraz zgłoszenia obozu Kuratorium Oświaty. Zgłoszenie można sprawdzić na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Lato to wypoczynek, dobra zabawa i wspaniały czas przepełniony słońcem. Warto zadbać o to, by był to niezapomniany czas dla naszych dzieci, pełen przygód i radości 🙂

tel. 508 076 264
www.humansport.pl