Przytulnie i miękko – JABBA Design

0
753
- reklama -

Według źródeł, historia pufy sięga XVI-XVII wieku, kiedy na twardy taboret rzucono miękką poduszkę. Ten najprawdopodobniej przypadkowy czyn tak bardzo podniósł komfort korzystania z taboretów, że poduszki zaczęto do nich przyczepiać na stałe.

Pierwsze pufy produkowane na sprzedaż miały więc wygląd niskiego taboretu – stołka, całkowicie tapicerowanego tkaniną albo skórą. Służyły do siedzenia lub jako podnóżek. Siedzisko pufy znajdowało się bezpośrednio na skrzyni, która miała formę sześcianu albo walca. Nazwa mebla pochodzi od francuskiego terminu „pouf”. Do popularyzacji tego rodzaju siedziska w XIX-wiecznym Paryżu przyczyniły się wpływy orientalne.
Pufy do siedzenia wielu osobom nadal mogą kojarzyć się jako relikt PRL-u. W tym okresie stanowiły one bowiem obowiązkowy element wyposażenia, tworząc wraz z tapczanem, ławą i fotelami funkcjonalny zestaw wypoczynkowy. Dobrze sprawdzały się w blokowych salonach, w których brakowało miejsca zarówno do siedzenia, jak i przechowywania. Pufy zajmowały niewiele przestrzeni, a mimo to udostępniały wygodne siedzisko i miały praktyczne schowki, które pozwalały ukryć wiele szpargałów czy dziecięcych zabawek.
Obecnie pufy do siedzenia cechuje różnorodność kształtów i stylów – są kubiczne, ich bryła może mieć kształt walca, sześcianu lub nieregularnego worka. Dzięki temu pasują do wielu wnętrz – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych czy minimalistycznych. Te meble są przyjemne w dotyku i miękkie, co czyni je bezpiecznymi w kontakcie z najmłodszymi użytkownikami. Dzieci uwielbiają na nie wchodzić, kłaść się i czynić z nich bazy dla swoich zabawek. Pufy zazwyczaj przypadają do gustu też zwierzętom domowym, szczególnie kotom… a kotom się przecież nie odmawia.

Jedną z bardziej rozpoznawalnych marek na rynku puf jest cieszyński producent Jabba Desing. Jabba Design powstała w 2010 roku z pomysłu na tworzenie przedmiotów podnoszących komfort codziennego odpoczynku. Dlatego też Jabba to przede wszystkim pufy – magiczne fotele relaksacyjne. Ich wyjątkowość spoczywa w prostocie samego pomysłu – to niebanalne worki wypełnione styropianowymi kulkami. Od tamtej pory zaskarbiły one serca tysięcy użytkowników swoją wielkością, trwałością, wzornictwem, indywidualnym charakterem, a przede wszystkim funkcjonalnością i komfortem.
W sklepie Jabba Design można znaleźć miękkie pufy do siedzenia w szerokiej ofercie kształtów, rozmiarów, kolorów i faktur materiałów. W każdym sezonie projektowane są nowe formy dla puf, tak aby na bieżąco podążały za zmieniającymi się trendami. Oferta przedstawia wygodne i niebanalne meble do wyposażenia nowoczesnych wnętrz, a są nimi: pufy do salonu, pufy do pokoju dziecinnego, pufy młodzieżowe, pufy do biura, jak również pufy na tarasy i do ogrodu. Meble te idealnie sprawdzają się również w zastosowaniach dla: hoteli, pensjonatów, klubów fitness, kawiarni, herbaciarni, ogródków restauracji i barów. To idealne meble dla przedszkoli, szkół, świetlic, domów kultury czy bibliotek. Jeśli poszukujesz oryginalnych nośników reklamy, to pufy Jabba Design są właściwym wyborem i gadżetem reklamowym. Jeżeli szukasz pomysłu lub inspiracji na niebanalny prezent, to miękkie pufy do siedzenia Jabba – będą na pewno strzałem w dziesiątkę.
Jabba Design to nie tylko pufy i worki, ale również dodatki, akcesoria i elementy wnętrz, takie jak miękkie, tapicerowane panele ścienne, wezgłowia łóżek, siedziska, zabudowy wnęk, pufy pikowane w stylu chesterfield oraz poduszki. Niebawem w ofercie Jabba Design pojawią się meble – również outdoorowe – inspirowane stylem Bauhaus.
Kupując nowoczesne meble lub lampy z drutu – z Jabba Design na pewno stworzysz salon, pokój dziecięcy czy młodzieżowy z niebanalnym charakterem. Twój dom czy mieszkanie może wyglądać nie tylko modnie, elegancko, nowocześnie, ale może być równocześnie funkcjonalnie i komfortowo.

ul. Stawowa 27
43-400 Cieszyn
T: 535-858-909
Po-Pt.: 8:00-14:00

- reklama -

biuro@jabbadesign.pl
www.jabbadesign.pl