wPŁYWAJ na rozwój swojego Malucha

0
1136
- reklama -

Systematyczna aktywność fizyczna w środowisku wodnym niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści, zwłaszcza zdrowotnych. Wspólną wodną przygodę można rozpocząć już od trzeciego miesiąca  życia, kiedy Maluch waży powyżej 6 kilogramów oraz stabilnie trzyma główkę. Jest to również uwarunkowane rozwojem zmysłu wzroku. Przebywanie Malucha w warunkach zmiennej temperatury wody i otoczenia sprzyja hartowaniu organizmu, a chłodniejsza woda pobudza jego układ krwionośny. Ciśnienie hydrostatyczne wywiera nacisk na zanurzoną klatkę piersiową, stymulując do pracy układ oddechowy, co przyczynia się do profilaktyki chorób górnych dróg oddechowych. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają też wszystkie partie mięśni i stawy, wpływają pozytywnie na dużą i małą motorykę. Woda reguluje napięcie mieśni, co jest szczególnie korzystne dla dzieci z problemem napięcia mięśniowego. W trakcie zajęć prowadzone są ćwiczenia wspierające koordynację wzrokowo- ruchową oraz rozwijające zmysł równowagi. Prowadzi to do polepszenia sprawności Malucha i lepszej koordynacji ruchów na lądzie. Dzieci poprzez podejmowanie różnych wyzwań w wodzie stają się bardziej odważne, otwarte i chętne do odkrywania otaczającego je świata. Kontakt z równieśnikami jest również próbą podjęcia pierwszych procesów socjalizacji dziecka.

Bądź z nami na fali

Szkoła  pływania  dla  dzieci  i  niemowląt  „Maluchy  na  fali”  powstała  z  pasji  do  sportu, miłości  do  dzieci oraz przyjaźni, która łączy jej założycielki.  Dwie  instruktorki, absolwentki krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego: Jagoda Bojarczuk i Aleksandra Koczur opracowały autorską metodę nauki pływania  wzorowaną na norweskiej szkole Terjego  Stakseta. Mottem szkoły są  słowa „Swim  with  love”, które właściwie tłumaczą  wszystko. Instruktorkom zależy przede wszystkim na tym, aby Maluchy pokochały  wodę i by pływanie razem z nimi było czymś więcej niż krótką lekcją. Chcą stworzyć niesamowite wspomnienia, które głęboko wpiszą się w pamięć całej rodziny. Zajęcia prowadzą tak, by dziecko oswoiło się ze środowiskiem wodnym w sposób  przyjemny i bezstresowy. Zadaniem  instruktorek jest wskazanie  drogi i przygotowanie dzieci  zarówno pod  kątem  motorycznym  jak i psychicznym do bezpiecznej zabawy w wodzie, jak również całożyciowej aktywności fizycznej. Zajęcia są piękną przygodą,  która  przede wszystkim buduje i wzmacnia relacje rodzica z dzieckiem poprzez motywowanie, nagradzanie i wspólne pokonywanie własnych granic. 

Zajęcia prowadzone są w pięciu grupach wiekowych. Podział grup nastąpił ze względu  na  uwarunkowania psychomotoryczne dzieci. Podczas zajęć wpojony zostaje szacunek oraz miłość do wody już od pierwszych miesięcy życia. Niemowlęta połączone są silną więzią z rodzicami i to właśnie na podstawie tej relacji opracowane zostało wiele ćwiczeń oraz zadań. Okres niemowlęcy jest doskonały na rozpoczęcie wstępnej adaptacji do środowiska wodnego. Maluchy, które ukończą pierwszy rok życia stają się bardziej świadome oraz samodzielne, przejawiając własną inicjatywę podczas zajęć. Chętnie wykonują wszystkie ćwiczenia i doskonale bawią się z rówieśnikami. W starszych grupach instruktorki wzbudzają w dzieciach zainteresowanie możliwością samodzielnego przemieszczania się w wodzie z dodatkową asekuracją rodzica. Zgodnie z autorską metodą, Maluchy po skończeniu czterech lat mogą uczestniczyć samodzielnie w lekcjach pływania, które oparte są o zestaw łatwych ćwiczeń oraz przyjemnych zabaw. Dzieci krok po kroku zbliżają się do samodzielnego poruszania się w wodzie z zachowaniem odpowiedniej techniki pływackiej.

- reklama -

Pasja, zaangażowanie oraz wyjątkowe podejście do dzieci towarzyszą Rodzicom oraz Maluchom podczas każdych zajęć. Zawsze uśmiechnięte i pełne życia instruktorki chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz miłością do wody.
Nie zastanawiaj się zbyt długo, dołącz do nas i bądź zawsze na fali.
Wasz uśmiech i zadowolenie są naszym powodem do radości.
Szkoła Maluchy na fali prowadzi zajęcia na dwóch basenach Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjne Park Poniwiec w Ustroniu – pływanie niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym do 3 roku życia, Kryta pływalnia Troclik w Bielsku Białej – nauka pływania dzieci w wieku przedszkolnym 4-6 lat

Szkoła Pływania Dzieci i Niemowląt „Maluchy na fali”
www.maluchynafali.pl
kontakt@maluchynafali.pl