Wystarczyły cztery miesiące

0
935
- reklama -

W marcu br. Fundacja „Zostań Aniołem” ze Strumienia ogłosiła zbiórkę funduszy w wysokości 52 tysięcy złotych na odnowienie pomieszczeń, w których mieszkają wychowankowie jednej z grup wychowawczych w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Tak jak w każdym domu, tak i w budynku DPS potrzebny był remont, niezbędne było między innymi położenie gładzi, malowanie oraz zabezpieczenie ścian. Akcja promowana hasłem „Pomóż mi wyremontować pokój” zakończyła się wielkim sukcesem. W ciągu niespełna czterech miesięcy udało się nie tylko uzyskać potrzebne wsparcie, ale i zakończyć prace remontowe.

Pomimo, iż pandemia znacznie uszczupliła portfele darczyńców, to i tym razem chętnych do niesienia potrzebującym pomocy nie zabrakło.
„Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu – mówi Anna Sławińska, Dyrektor DPS – jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wsparli – były to różne firmy, ale i osoby prywatne z kraju i zza granicy. Otrzymywaliśmy nie tylko wpłaty pieniężne (łącznie 24 090 zł), były również darowizny w postaci materiałów budowlanych i wykończeniowych (o wartości: 3500zł). Udało nam się też obniżyć koszty poprzez wykonanie części prac metodą gospodarczą, w co zaangażowali się niektórzy mieszkańcy wraz z panem konserwatorem. Ponadto Fundacja „Zostań Aniołem” przekazała na ten cel ze środków własnych 10 510 zł. Pozostałą brakującą kwotę uzupełnił Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu jako wkład własny.

„Nowe pokoje, bawialnia i korytarze oraz odświeżone łazienki będą długo służyły naszym mieszkańcom. Chłopcy są bardzo zadowoleni ze zmian, a uśmiech pojawiający się na ich twarzach, kiedy zapraszają do swoich czterech ścian, jest dla nas najlepszą motywacją do dalszych działań. Wkrótce planujemy odświeżenie grupy, gdzie mieszkają nasi najmłodsi podopieczni. Teraz jednak myślimy o wakacjach i jesteśmy zaabsorbowani organizowaniem różnego rodzaju atrakcji”.

W imieniu mieszkańców DPS dziękujemy czytelnikom za włączenie się w akcję i prezentujemy kilka zdjęć zrobionych przed i po zmianach.

- reklama -