Bagażnik – łatwy transport rowerów

0
1110
- reklama -

Wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenno-letni, a co za tym idzie – wyjazdy rekreacyjne oraz wyjazdy na wakacje. Idealnym połączeniem takiego wyjazdu jest zabranie ze sobą rowerów. Nie każdy samochód jednak jest w stanie go pomieścić, a co dopiero kilka w przypadku większej rodziny. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się bagażniki do przewozu rowerów. Zamiast kupować nowy bagażnik w sklepie, oferujemy możliwość jego wypożyczenia. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie łatwiejsze i bardziej ekonomiczne, szczególnie przy jednodniowym wypadzie z rowerami.

Możliwości przewiezienia rowerów przy pomocy bagażnika jest kilka:

na platformie rowerowej mocowanej na haku samochodu – idealne do zabrania ciężkich rowerów elektrycznych, rowerów górskich, jak również zwykłych rowerów: od dziecięcych po większe.

– na bagażniku rowerowym montowanym na klapie samochodu – dobre rozwiązanie w sytuacji braku haka w samochodzie. Jednak nie polecamy go, gdyż wymagany jest specyficzny montaż listwy oświetleniowej. Bez takiej listwy mielibyśmy zasłonięte tylne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. 

- reklama -

– na dachu samochodu – również dobre rozwiązanie dla samochodu bez haka. Niemniej osobom starszym może sprawić trudność załadunek, szczególnie w przypadku ciężkich rowerów. Niebezpieczeństwo przy bocznych podmuchach wiatru oraz ograniczona wysokość samochodu z rowerami na dachu podczas wjazdu, np. na parking podziemny czy garaż – to kolejne minusy tego sposobu. 

Zwykle do zamontowania potrzebny jest uchwyt rowerowy oraz belki poprzeczne.

Z wszystkich powyższych propozycji najlepszym wyborem jest ten montowany na haku samochodu. 

Zalety takiego rozwiązania:

– można bezpiecznie przewieźć do 4 rowerów,

– montaż rowerów na platformie wymaga znacznie mniejszej siły niż montaż na dachu,

– rowery przewożone na haku wytwarzają niższe opory aerodynamiczne niż rowery umieszczone na dachu, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa podczas podróży.

Większość producentów ogranicza ładowność platform do 60 kg, więc warto przy okazji sprawdzić obciążenie haka samochodu w dokumencie instrukcji obsługi samochodu lub homologacji haka, szczególnie w przypadku załadunku ciężkich rowerów elektrycznych.
Zadzwoń, doradzimy.

WYPOŻYCZALNIA
43- 430 Skoczów, ul. Wiślańska 33 
(przy trasie Katowice-Wisła)
tel. 694 180 309
www.bagazniki.skoczow.pl
e-mail: ekoupominek@op.pl