Bajkowa grota i tężnia solna

0
2504
- reklama -

Tężnie solankowe, inaczej gradiernie, to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny, które pierwotnie służyły do zagęszczania solanki w toku produkcji soli. Z czasem zauważono, że powietrze wokół nich nasycone jest aerozolem z solanki, powstającym wskutek jej obciekania przez elementy gradierni i naturalnego odparowywania. Inhalacje tak bogatym w mikroelementy powietrzem zaczęto stosować w różnego typu kuracjach.

Tężnia lecznicza zbudowana jest z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzeń do pompowania solanki. W pomieszczeniu, gdzie znajduje się tego typu konstrukcja, wytwarza się aerozol bogaty w całą gamę cennych mikroelementów, takich jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód. Do niedawna tężnie można było spotkać głównie w tradycyjnych uzdrowiskach. Dziś z leczniczego działania solankowego aerozolu korzystać można coraz częściej w centrach wypoczynku i spa. Seans w grocie solnej można porównać do kilkudniowego pobytu nad morzem. 

Właśnie taką tężnią dysponuje ustroński Gwarek. Jest to miejsce o baśniowym wnętrzu i zbawiennym działaniu na ciało i psychikę. Naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na samopoczucie i działa relaksująco. Czyste, zjonizowane powietrze poprawia stan zdrowia i wspomaga leczenie wielu chorób.

Gwarkowa tężnia czeka również na dzieci. Grota Solna dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym to wyjątkowe miejsce – baśniowy świat gry świateł, szumu spływającej wody i zabaw na solnej plaży. Maluchy mają do dyspozycji zabawki i chętnie usypują z soli twory własnej wyobraźni. To zabawa, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Pobyt w Grocie i Tężni Solnej wpływa korzystnie nie tylko na schorzenia dróg oddechowych, alergie, poprawę odporności i kondycję dzieci, ale również sprzyja ich rozwojowi, wycisza, poprawia koncentrację – co wspomaga procesy uczenia się i poznawania świata. W trakcie seansu dzieci słuchają bajek, legend lub muzyki relaksującej. Można również zorganizować seans z nauką języka angielskiego.

- reklama -

 

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 797 426 566.

Centrum Wypoczynkowo – Szkoleniowe Gwarek
ul. Wczasowa 49, Ustroń
www.gwarek.ustron.pl