BEFRIEND – przegląd schronisk w Polsce w telefonicznej aplikacji

0
740
- reklama -

Befriend to aplikacja łącząca osoby szukające psa do adopcji ze schroniskami, stworzona przez czterech uczniów LO III we Wrocławiu. Powstała 4 miesiące temu, a już dzięki niej 20 psów znalazło nowy dom.

Twórcy aplikacji są uczniami klasy informatycznej w Liceum Ogólnokształcącym Nr III we Wrocławiu. „Od zawsze chcieliśmy zmieniać świat wokół siebie na lepsze. Dzięki naszym umiejętnościom i zainteresowaniom stworzyliśmy aplikację przybliżającą nas do tego celu Jesteśmy miłośnikami zwierząt. Dlatego padło na psy z polskich schronisk, których liczba od lat się nie zmniejsza. W 2019 r. było to ponad 105 tys. psiaków. Stare metody docierania do zainteresowanych adopcją nie są już tak skuteczne. Świat poszedł do przodu, a my pomagamy schroniskom za nim nadążyć.” – mówią w wywiadzie dla biuletynu wrocław.pl

Jak to działa?

Po zainstalowaniu apki na telefonie (do ściągnięcia z GooglePlay lub App Store) i wprowadzeniu danych preferencyjnych psa, program wyświetli psiaki spełniające nasze oczekiwania i pozwoli wybrać tego wyjątkowego.

- reklama -

„W Befriend dostępne są tylko psy z polskich schronisk, przytulisk, fundacji i Towarzystw Opieki nad Zwierzętami. To właśnie im chcemy pomóc w znalezieniu domu w pierwszej kolejności. Sami działamy w 100% wolontaryjnie i nie obciążamy schronisk żadnymi kosztami. Aplikacja finansowana jest z datków w serwisie zrzutka.pl.” – informują twórcy.

Początkowo chcieli ograniczyć zasięg swoich działań do obszaru woj. dolnośląskiego, ale po czasie uznali, że jednak dadzą radę działać na skalę ogólnokrajową. I tak, dzisiaj współpracują ze schroniskami (poza dolnośląskimi) z okolic Warszawy, Poznania czy Lublina. W pierwszych miesiącach twórcy apki wychodzili z inicjatywą dzwoniąc do schronisk i zapraszając do współpracy, w chwili obecnej schroniska same zgłaszają chęć udziału w tym przedsięwzięciu.

Aplikacja Befriend została wyróżniona na ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, zwyciężając w kategorii Złoty Wilk – projekt technologiczny.

Na podstawie doba.pl, wroclaw.pl

kontakt.befriend@gmail.com
tel. 739 040 607
FB / befriend