KOKTAIL Z GUARANĄ

0
1815
- reklama -

Kolejna kawa w ciągu dnia, hm… a jest jakaś alternatywa? I owszem, dla tych, którzy mają kłopot z przyswajaniem kawy, proponujemy guaranę, która działa podobnie jak kawa ale bardziej stabilnie, nawet do kilku godzin. Warto pamiętać, aby przyjmować ją przed południem i zacząć od jednej łyżeczki. Na początek przygody z guaraną, warto spróbować koktailu, który sam w sobie jest pyszny.

Składniki na jedna porcję:

– jedna łyżeczka guarany
– jedna łyżka masła orzechowego
– jeden banan
– 2 kostki gorzkiej czekolady
– 150 ml mleka migdałowego

Zmiksuj wszystkie składniki i pij od razu.

- reklama -

Na zdrowie! Amelia Witos

Guarana jest zaliczana do superfood. To roślina pochodząca z Ameryki Południowej oraz Środkowej, posiadająca liczne właściwości prozdrowotne. W lecznictwie wykorzystywali ją już Indianie, a w ostatnich latach zyskała popularność na całym świecie. 

Składniki zawarte w nasionach owoców guarany tworzą unikalną kompozycję, która działa stymulująco na układ nerwowy, zwiększa czujność psychiczną, ułatwia zapamiętywanie, poprawia nastrój, oddala zmęczenie, zwiększa odporność oraz wytrzymałość fizyczną, wywołuje efekt termogeniczny, ma właściwości antyoksydacyjne, antyagregacyjne, moczopędne i afrodyzjakalne. Działanie pobudzające guarany jest porównywalne z innymi napojami zawierającymi kofeinę, tj. kawą, herbatą czy kakao, jednak działanie guarany jest bardziej długofalowe, a efekty utrzymują się do sześciu godzin od spożycia.