Metamorfoza „Kobieta Dojrzała” – Skóra i włosy „Kobiety Dojrzałej” – pielęgnacja podstawą piękna

0
1412
- reklama -

Nasze Finalistki – Marie, Andrea, Beata i Grażyna, które możesz poznać wchodząc na stronę www.kobietadojrzala.eu (czeska wersja to www.zralazena.eu), w zakładkę Metamorfoza, już od kilku tygodni pracują nad swoją sylwetką i kondycją fizyczną. Realizują dzielnie wyznaczone treningi, wdrażają też pod okiem dietetyka zasady zdrowego odżywiania. Widzimy już pierwsze efekty, a Panie tryskają dobrym humorem!

Jednak dieta i ćwiczenia to nie wszystko. Kiedy jesteś „kobietą dojrzałą” w Twoim organizmie zaczynają się zmiany, obok których trudno przejść obojętnie. Skóra często nie jest już tak naturalnie napięta, włosy nie tak błyszczące jak 20 czy 30 lat wcześniej. To zupełnie normalne, ale nie musimy się z tym do końca godzić. Możemy nieco spowolnić upływ czasu i cieszyć się dłużej dobrym wyglądem. Nie mogłyśmy tego pominąć podczas metamorfozy, ale i nie zatrzymamy tej wiedzy tylko dla siebie. Co więc zaproponowałyśmy Finalistkom Projektu, a z czego każda kobieta powinna skorzystać?

Odpowiednia suplementacja i pielęgnacja skóry

- reklama -

Często popełnianym błędem jest ograniczenie pielęgnacji skóry do jej zewnętrznej warstwy, podczas gdy najlepiej odżywia się ją od wewnątrz, dbając o odpowiednią suplementację. Emilia Bury, właścicielka SpaCosmetics od lat współpracuje z FinClubem, dystrybutorem naturalnych suplementów diety z Finlandii. Odpowiednio dobrane pod kątem składu i dawki suplementy cudownie wspomagają zdrowie włosów i skóry w każdym wieku, szczególne w dzisiejszych czasach, kiedy zdrowe odżywianie nie jest wcale tak łatwe, jak można by sądzić. Drugim elementem jest pielęgnacja zewnętrzna, z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków i zabiegów, wspomagających regenerację, nawilżenie czy napięcie skóry. Oprócz wymienionej już Emilii, która opiekuje się pod tym kątem czeskimi Finalistkami, o Polki dba Małgorzata Wojdyła, właścicielka Lawendowego Spa w Cieszynie. Obie Panie, po gruntownym przyjrzeniu się kondycji skóry Finalistek, zaproponowały indywidualnie dobrane plany pielęgnacji z wykorzystaniem takich kosmetyków i zabiegów, które najlepiej pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Bardzo trudno samodzielnie, z pomocą wyłącznie drogeryjnej oferty, zapewnić sobie tak profesjonalną pielęgnację.

Pielęgnacja włosów i odpowiednia fryzura

Włosy, w odróżnieniu od skóry – o czym nie wszyscy wiedzą – nie są żywą tkanką, wymagają więc odrębnej, specjalistycznej pielęgnacji i systematycznych zabiegów, by były lśniące i dobrze wyglądały. Katarzyna Sztefka-Kopeć, właścicielka Studia Fryzjerskiego Prestiż, pomaga Finalistkom Projektu właśnie w tej sferze. Nie ogranicza się do mistrzowskiego cięcia i profesjonalnej koloryzacji, ale zaczyna od instruktażu odpowiedniej, codziennej pielęgnacji włosów i doboru odpowiednich dla każdej z Pań kosmetyków. Dzięki temu ich fryzury będą robiły wrażenie zawsze, nie tylko podczas planowanej na maj Gali Finałowej. A co w sytuacji, gdy którejś z Pań zamarzy się, by jej włosy były dużo dłuższe i gęstsze niż są obecnie? I taki efekt możemy zapewnić. Jana Skarabellová, właścicielka firmy Dokonalé Vlasy, specjalizuje się w profesjonalnym zagęszczaniu i przedłużaniu fryzur naturalnymi włosami. To znakomita alternatywa, gdy chcemy wspaniały efekt uzyskać szybko. A i pielęgnacja takiej fryzury wcale nie jest bardzo skomplikowana.
Jeżeli interesują Cię szczegółowe porady dotyczące tego typu pielęgnacji, to nasze ekspertki będą dzieliły się nimi na blogu Projektu Kobieta Dojrzała: http://kobietadojrzala.eu/metamorfoza/. Pamiętaj także, że metamorfozę można zaplanować samodzielnie, a my jesteśmy po to, by pomóc Ci ją zrealizować świadcząc nasze porady i usługi.

Zapraszamy!

http://kobietadojrzala.eu/metamorfoza/