Pasażerowie na gapę

0
623
pixabay.com
- reklama -
Jesień za pasem. Chyba każdy z nas zauważył, że noce i poranki wypełnione są rześkim, chłodnym powietrzem, a dni nie są już upalne i męczące. Nieubłaganie nadchodzi koniec lata. A wraz z nim drugi szczyt aktywności niebezpiecznych, szczególnie dla psów, pasożytów – kleszczy.

Te roztocza przeżywają istne odrodzenie, kiedy temperatury nie są już upalne, a częste opady deszczu sprawiają, że wilgotność powietrza jest wyższa. Mogą nareszcie wyjść z ukrycia, wspiąć się na źdźbła traw czy też liście drzew i oczekiwać na swoje ofiary, którymi bardzo często są nasi czworonożni przyjaciele. Występują bardzo powszechnie – na polach, w lasach, ogrodach, parkach. Nie są zbyt ruchliwe. Gdy obok przechodzi zwierzę, kleszcze chwytają się jego włosów i przemieszczają w miejsce, w którym niełatwo je dostrzec, po czym mocno wgryzają się w skórę. Ich ulubione miejsca to okolice między palcami, pachy i pachwiny czy skóra wokół małżowin usznych. Zwierzęta domowe, podobnie jak ludzie, rzadko czują ugryzienie kleszcza, a ten, pijąc krew, wydziela enzymy, aby zapewnić sobie stały dostęp do pokarmu. Wgryziony w ciało żywiciela pasożyt to nie tylko dyskomfort, świąd i podrażnienie skóry. Kleszcze mogą przenieść niebezpieczne dla zdrowia i życia choroby, np. dobrze znaną boreliozę, czyli chorobę bakteryjną występującą również u ludzi jak i babeszjozę, czyli mikroskopowego pasożyta, który umiejscawiając się w krwinkach czerwonych niszczy je. Ta druga jest szczególnie niebezpieczna – koszty leczenia są bardzo wysokie, a późno zdiagnozowana niestety często kończy się tragicznie dla psa.

Innym zagrożeniem dla naszych futrzastych przyjaciół są pchły. Obecnie jest coraz więcej tych pasożytów, co wynika z korzystnych dla nich zmian klimatycznych. Czy wiesz, że obecność pcheł na psie lub kocie świadczy o tym, że 95% tych pasożytów żyje poza zwierzęciem, a więc w naszym najbliższym otoczeniu? Oznacza to, że dywany, chodniki i posłania Twojego czworonożnego przyjaciela mogą wprost tętnić życiem – to młode, dorosłe pchły, które tylko czekają, aby dopaść pierwszego żywiciela i porządnie się najeść! Twoje łóżko również może być siedliskiem, jeśli śpisz razem ze swoim zwierzęciem! Inwazja pcheł u psa czy kota to przede wszystkim uszkodzenia skóry i świąd, a silna inwazja u młodych zwierząt może doprowadzić nawet do niedokrwistości. Niektóre osobniki wykazują uczulenie na białka zawarte w ślinie pcheł, co powoduje rozwinięcie się jednostki chorobowej zwanej alergicznym pchlim zapaleniem skóry. Główne objawy tej choroby, jak nietrudno się domyśleć, związane są ze skórą. Bardzo często występują odbarwienia sierści spowodowane zbyt intensywną jej pielęgnacją, która na dłuższą metę kończy się jej całkowitą utratą, szczególnie w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa, pachwin i łap. W dalszej kolejności pojawiają się uszkodzenia skóry. Jeżeli rozwiną się wtórne zakażenia bakteryjne, to proces leczenia będzie długotrwały – konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii i codzienne wizyty w lecznicy weterynaryjnej. Jeżeli pies lub kot podczas pielęgnacji sierści połknie dorosłą postać pchły, może się zarazić tasiemcem psim, dla którego pchła jest żywicielem pośrednim. Warto też pamiętać, że człowiek również może zostać pokąsany przez te pasożyty.

Wobec tak realnego i poważnego zagrożenia nie ma wątpliwości, że nie można stać i czekać z założonymi rękami, trzeba działać, zgodnie ze złotą zasadą medycyny – lepiej jest zapobiegać niż leczyć! W obliczu niebezpieczeństwa ze strony pasożytów, zarówno w domu jak i na zewnątrz, zadbaj już dziś o ochronę swojego czteronożnego przyjaciela z marką FRONTLINE®.

FRONTLINE® COMBO dla psów i kotów to gwarancja szerokiej ochrony, wysokiego profilu bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia wspólnego gospodarstwa domowego. Dwa silne składniki zwalczają skutecznie pchły i kleszcze: fipronil zabija dorosłe pchły i kleszcze, które wchodzą w kontakt z Twoim zwierzakiem, podczas gdy (S)-metopren zabija jaja i larwy pcheł. Efektem tego, jest przerwanie cyklu życiowego pcheł, co zapobiega inwazji Twojego domu. FRONTLINE® COMBO to wygodne rozwiązanie zaprojektowane tak, aby działało szybko za pomocą łatwego w użyciu aplikatora, przy jednoczesnym wzorowym profilu bezpieczeństwa. Odpowiedni dla kociąt i szczeniąt od 8. tygodnia życia, powyżej odpowiednio 1 kg i 2 kg masy ciała. Może być stosowany również u ciężarnych i karmiących samic. Ponadto FRONTLINE® COMBO kot zarejestrowany jest do stosowania u fretek.

- reklama -

FRONTLINE TRI-ACT® to produkt stworzony specjalnie z myślą o psach, mający na względzie wspólne spacery i wszelkie inne aktywności na świeżym powietrzu. Bez względu na Twoje plany, zapewnia ultraszybką ochronę w wyjątkowej formule 3 w 1, zabija pchły i kleszcze w 6 godzin i chroni przed ponowną inwazją przez okres pełnego miesiąca. Ponadto, zawiera w swym składzie permetrynę, dzięki której wykazuje działanie repelentne, czyli odstrasza i eliminuje kleszcze, komary, muchy i ćmianki, które są wektorami chorób zakaźnych. Redukuje ryzyko przenoszenia leiszmaniozy. Fipronil natomiast przerywa cykl życiowy pcheł, co pozwala pozbyć się tych pasożytów z gospodarstwa domowego.

FRONTLINE® to sprawdzona, skuteczna i bezpieczna marka, której regularne stosowanie daje gwarancję pełnej ochrony przez cały rok!

Alfa hurtownia zoologiczna
ul. Bugajska 37, 42-208 Częstochowa
tel. 34 363 72 00
www.pethouse.pl
biuro@pethouse.pl
 

 

 

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Tri-Act roztwór do nakrapiania dla psów 2-5kg. Frontline Tri-Act roztwór do nakrapiania dla psów 5-10 kg. Frontline Tri-Act roztwór do nakrapiania dla psów 10-20 kg. Frontline Tri-Act roztwór do nakrapiania dla psów 20-40kg. Frontline Tri-Act roztwór do nakrapiania dla psów 40-60kg. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY: 1 ml roztworu zawiera: Fipronil – 67,6 mg, Permetryna – 504,8 mg POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania na skórę WSKAZANIA Leczenie i zapobieganie inwazjom pcheł i/lub kleszczy połączone z działaniem odstraszającym owady: ćmiankowate, bąkowate i/lub komary. Pchły: Leczenie i zapobieganie inwazjom pcheł Ctenocephalides felis oraz zapobieganie inwazjom pcheł Ctenocephalides canis. Jedno podanie produktu zapobiega nowym inwazjom pcheł przez 4 tygodnie. U zwierząt ze zdiagnozowanym alergicznym pchlim zapaleniem skóry produkt można wykorzystywać jako element terapii. Kleszcze: Leczenie i zapobieganie inwazjom kleszczy (Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus). Jedno podanie produktu eliminuje (Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) i odstrasza kleszcze (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez 4 tygodnie po zabiegu oraz odstrasza Dermacentor reticulatus od 7 dnia do 4 tygodni po zabiegu. Komary i ćmianki: Odstrasza (zniechęca do pobierania pokarmu) ćmianki (Phlebotomus perniciosus) przez 3 tygodnie oraz komary (Culex pipiens, Aedes albopictus) przez 4 tygodnie. Eliminuje ćmianki (Phlebotomus perniciosus) i komary (Aedes albopictus) przez 3 tygodnie. Zmniejszenie ryzyka infekcji Leishmania infantum przenosznej przez zainfekowane ćmianki (Phlebotomus perniciosus) do 4 tygodni. Jest to efekt pośredniego działania produktu na wektor. Muchy: Odstrasza (zniechęca do pobierania pokarmu) i eliminuje muchy z rodzaju Stomoxys calcitrans przez 5 tygodni. PRZECIWWSKAZANIA Nie stosować u zwierząt chorych lub wracających do zdrowia. Stosować wyłącznie u psów. Nie stosować u kotów ani u królików ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych a nawet śmierci. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 2459/15, 2460/15, 2461/15, 2462/15, 2463/15 PRODUKT LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ INFORMACJI O LEKU Wrzesień 2020 DATA OPRACOWANIA MATERIAŁU REKLAMOWEGO CZERWIEC 2021 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Combo Spot-on dla kotów. Frontline Combo Spot-on dla psów S. Frontline Combo Spot-on dla psów M. Frontline Combo Spot-on dla psów L. Frontline Combo Spot-on dla psów XL. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Klarowny roztwór o bursztynowej barwie. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY PRODUKTU LECZNICZEGO Pipetka 0,5 ml zawiera Fipronil 50,00 mg, (S)–metopren 60,00 mg. Pipetka 0,67 ml zawiera Fipronil 67,00 mg, (S)–metopren 60,30 mg. Pipetka 1,34 ml zawiera Fipronil 134,00 mg, (S)–metopren 120,60 mg. Pipetka 2,68 ml zawiera Fipronil 268,00 mg, (S)–metopren 241,20 mg. Pipetka 4,02 ml zawiera Fipronil 402,00 mg, (S)–metopren 361,80 mg. WSKAZANIA Preparat jest przeznaczony dla kotów oraz psów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie u kotów oraz 8 tygodni u psów. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni u kotów oraz 8 tygodni u psów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów oraz do 4 tygodni u psów po podaniu. Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus – u kotów, Trichodectes canis – u psów). Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu. PRZECIWWSKAZANIA Z uwagi na brak odpowiednich danych, nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać działania niepożądane, a nawet prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się stosowania produktów u gatunków innych niż docelowe. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 1628-1632/05 PRODUKT LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ INFORMACJI O LEKU Czerwiec 2020 DATA OPRACOWANIA MATERIAŁU REKLAMOWEGO CZERWIEC 2021 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.