„Żabi szlak” już na mapie!

0
916
- reklama -

Dobiegły końca prace nad wspólną ofertą turystyczną łączącą Gminę Strumień i czeskie Miasto Pietwałd w ramach wspólnie realizowanego projektu transgranicznego pn. „Ścieżka wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie”. Miłośnicy dwóch kółek i wielbiciele wycieczek samochodowych szykujcie się!

Gmina Strumień nazywana jest stolicą Żabiego Kraju, stąd nazwa szlaku, który właśnie w mieście Strumień ma swój początek. Żabi Szlak to propozycja skierowana dla turystów chcących poznać atrakcje i ciekawe miejsca pogranicza polsko-czeskiego. Podróżujący zarówno trasą rowerową jak i samochodową w wyznaczonych miejscach postojowych na obu trasach będą mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, należą do nich m.in. starówka wraz z Parkiem Miejskim w Strumieniu, staw Młyńszczok w Zebrzydowicach, Żelazny Szlak Rowerowy, starówka wraz z Zamkiem Frysztat i parkiem w Karwinie, stawy rybne w Rychwałdzie, kościół św. Henryka a także ścieżkę edukacyjną w Pietwałdzie.
Nowy polsko-czeski produkt turystyczny wypracowany został podczas warsztatów przez zespół składający się z przedstawicieli miasta Pietwałd i gminy Strumień. Prace koordynował Dyrektor Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA” Bogdan Kasperek.
Turyści chcący skorzystać z nowej propozycji spędzenia wolnego czasu będą mieli możliwość potwierdzenia swojej wizyty w następujących punktach:
– STRUMIEŃ – Punkt Informacji Turystycznej,
ul. Rynek 2;
– ZEBRZYDOWICE – Punkt Informacji Turystycznej,
ul. ks. Antoniego Janusza 21;
– KARWINA – FRYSZTAT – Miejskie Centrum Informacji Masarykovo náměstí 71/26, 733 24 Karviná-Fryštát.
– Pietwałd – Dom Kultury – Kulturní 26, 735 41 Petřvald.

Drodzy turyści! Przed przekroczeniem granicy nie zapomnijcie rzucić okiem na przepisy drogowe obowiązujące w Czechach.

Liczymy, że powstała trasa będzie jedną z Waszych ulubionych! Do zobaczenia na Żabim Szlaku!

- reklama -