Beskidzka rowerowa przygoda

0
650
- reklama -

Góry, las, słońce, wiatr i błogie poczucie wolności… Wymarzona recepta na weekend albo wakacyjny czas, prawda? A gdyby tak jeszcze ruszyć w góry na rowerze? Ile razy o tym marzyliście, ale wydawało się wam, że nie macie wystarczająco dobrego sprzętu lub kondycji, albo nie wiecie która z tras będzie dla was odpowiednia. Może w tym sezonie warto to zmienić? Szczególnie, gdy niemal na wyciągnięcie ręki ma się malownicze trasy rowerowe w Beskidach, a na dodatek można skorzystać ze wsparcia pasjonatów i profesjonalistów z Czarnota Sport Centrum w Brennej.

E-bike – rower dla każdego

Jeszcze do niedawna chcąc na rowerze wyruszyć w góry, skazani byliśmy na „klasyczne” rozwiązania, czyli mogliśmy bazować jedynie na sile własnych mięśni. Wraz z rozwojem rozmaitych technologii, także w świat jednośladów wkroczyły zmiany, chociażby w postaci rowerów elektrycznych. Wbrew pozorom nie są one jedynie alternatywą dla osób, mających gorszą kondycję czy trudności z poruszaniem się. E-bike to idealne rozwiązanie, które pomaga nam w pokonywaniu nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających tras, z licznymi podjazdami, zwłaszcza w takich regionach jak nasz – na Śląsku Cieszyńskim. Warto jednak podkreślić, że rowery elektryczne wcale nie jeżdżą za nas, a wprost przeciwnie – tylko od nas i naszych umiejętności oraz sił zależy, jak popularne „elektryki” będą naszym wsparciem. Jak przekonują ich zwolennicy nie tylko łatwiej pokonuje się góry i zyskuje radość ze zjazdów, ale możliwe staje się przejechanie dystansów kilkakrotnie większych niż do tej pory. Używanie elektryków na górskich trasach to świetny trening sercowo-naczyniowy, a zarazem odciążenie stawów. Z drugiej strony, w odróżnieniu od klasycznych rowerów e-bike jest pojazdem, który przy wielu zaletach walczy również z wykluczeniem. To doskonała opcja dla osób z niewydolnościami układu ruchowego, oddechowego czy sercowego. Słowem – e-bike to najbardziej demokratyczny rower, z którego mogą korzystać wszyscy pragnący cieszyć się z bezpiecznej, rekreacyjnej, ale również wyczynowej jazdy.

Wszechstronne wsparcie rowerzystów

W natłoku najróżniejszych ofert nie jest łatwo znaleźć dla siebie najlepszy model, który odpowiadałby naszym potrzebom i wymaganiom. Czarnota Sport Centrum proponuje fachowe doradztwo podczas kluczowych decyzji zakupowych, gdzie możemy wybierać spośród wielu modeli – bardzo cenionych przez użytkowników – marek Fantic oraz Orbea. Specjaliści nie tylko doradzą, ale również pomogą zdecydować w tak ważnych kwestiach, jak wybór pomiędzy rowerami trailowymi, enduro, all mountain, downhill, gravel czy trekking. Każdy klient oraz jego rower w Czarnota Sport Centrum są traktowani bardzo indywidualnie i mogą liczyć również na wsparcie serwisowe, poczynając od podstawowych regulacji, a kończąc na kapitalnych remontach czy tuningu zawieszenia. Z myślą o osobach, które dopiero pragną odnaleźć właściwą dla siebie ścieżkę powstało tzw. centrum testowe, gdzie specjaliści określą najlepsze dla nas parametry i wskażą najdoskonalsze rozwiązania sprzętowe. A jeśli pragniemy odbyć podróż rowerem, a nie zdecydowaliśmy się na zakup własnego pojazdu, Centrum zaprasza do wypożyczalni, w której są dostępne zarówno rowery elektryczne, jak i klasyczne, a także przyczepki dla dzieci oraz foteliki dziecięce. Wypożyczalnia ma doskonałą lokalizację – tuż po jej opuszczeniu możemy rozpocząć rowerową przygodę w Beskidach.

- reklama -

Pełnia rowerowych przeżyć

– Sport to moja pasja i odskocznia od codzienności. Szczególnie kolarstwo górskie i zjazdowe, daje mi wiele radości. Zależało mi na tym, żeby więcej osób miało możliwość spróbowania takiej formy spędzania czasu – deklaruje Grzegorz Czarnota, twórca Centrum. To dzięki jego staraniom udało się stworzyć miejsce, w którym możemy nie tylko zaopatrzyć się w sprzęt, ale również – a może przede wszystkim – dołączyć do niezwykłej społeczności, wyrosłej wokół grupy pasjonatów, skupionych w Centrum. – Nasza ekipa składa się z doświadczonych kolarzy, dzięki temu dobieramy rowery dopasowane do klientów pod każdym względem. Nie jesteśmy sprzedawcami, jesteśmy miłośnikami aktywnego spędzania czasu i korzystania z przyrody, szczególnie w Beskidach – dodaje twórca Centrum. Dzięki ludziom tworzącym tę niezwykłą wspólnotę nie tylko wybierzemy najlepsze dla siebie rowery. Pasjonaci z Brennej pomogą nam również zaplanować trasę, a nawet przygotują całą wycieczkę rowerową i służą wsparciem przewodników, którzy pokażą nam piękno Beskidów i sprawią, że będziemy czuć się bezpieczni na wyprawie.

Ogromną zaletą Centrum jest jego oddalenie od wielu zatłoczonych tras i szlaków, więc wspólna jazda może okazać się nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim niezwykłym doznaniem Beskidów. Centrum przygotowuje wycieczki zarówno dla zaawansowanych, jak i osób z mniejszym doświadczeniem w wyprawach rowerowych. Te bardziej wymagające trwają ok. 4 godzin, do pokonania rowerzyści mają 45 kilometrów, a wyruszają z Brennej Centrum i kierują się na Biały Krzyż, Malinowską Skałę, Skrzyczne, Klimczok oraz Błatnią. Wycieczka dla średnio zaawansowanych zajmuje około 3,5 godziny, podczas której pokonuje się 36 km i dociera na Błatnią, Klimczok, Kotarz, Biały Krzyż, Grabową i Stary Groń. Specjalny rodzaj podróży przygotowano dla rodzin z dziećmi – Rowery Family to dwugodzinny przejazd do Górek Wielkich oraz Ustronia. – Nie trzeba być wyczynowcem, żeby pokonać 40 km po górach na rowerze i cieszyć się przyrodą, pięknymi widokami i czerpać radość z takiej formy spędzania czasu – przekonuje Grzegorz Czarnota, zachęcając jednocześnie do spróbowania takiej przygody razem z Czarnota Sport Centrum w Brennej.

Czarnota Sport Centrum

ul. Wyzwolenia 89, Brenna
+48 668 320 882, 535 292 508
rowerybrenna@gmail.com

Zapraszamy Poniedziałek-Piątek 9 – 18
Sobota-Niedziela: 9 – 19

www.rowery-brenna.pl