Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna

0
1997
- reklama -

Florystyka – niby znana, niby każdy wie o co chodzi, a jednak wchodząc do Zielonej odkrywasz ją na nowo. Próżno szukać tu sztucznych kwiatów, plastikowych wstążek i celofanu – Zielona to miejsce dalekie od tego. W Zielonej staramy się być na „cześć” z naturą i przyrodą:)

Dlaczego pracownia, a nie kwiaciarnia?

Bo w Zielonej prawie wszystko robimy sami. Kompozycje kwiatowe, aranżacje ślubów, wystrój wnętrz, zielone ściany poprzez lasy w szkle, obrazy z mchu, betonowe
i gipsowe donice, kończąc na ławach, stołach i innych elementach wystroju wnętrz. Rzeczy komercyjne i te mniej komercyjne, są tylko na specjalne zamówienie. Praca we florystyce jest piękna, ale nierzadko jest to droga przez kolce, dosłownie – przez kolce.
Staramy się przybliżyć ludziom nowe rzeczy, inne kwiaty, odmiany i bukiety. Sposób łączenia ze sobą materiałów roślinnych z materiałem „martwym”. Florystyka to nie tylko kwiaty – łączy ona w sobie wiele dziedzin i zawodów. Logistyka to chyba jeden z najważniejszych punktów. Bez umiejętności obsługi narzędzi nie mamy po co tykać kwiatów – nieraz za piękną oprawą kwiatową stoją metalowe, druciane lub inne, ciężkie konstrukcje (dziurawe palce i plastry po łokcie to normalność).

- reklama -

Psychologia?

Zdecydowanie tak, rozmowa z klientem, wyczucie nastroju i potrzeb. I oczywiście dusza artysty – bez wyobraźni i prób nigdy nie stworzymy nic ciekawego! Co jeszcze możemy zdziałać z kwiatami, prócz bukietów
i wiązanek? Zabawa z roślinami daje nam nieskończone możliwości – tworzenie biżuterii, odzieży, kreacji do sesji modowych. Kwiatowa torebka powinna być obowiązkiem w każdej damskiej szafie! I to jest jedna z tych rzeczy, które uwielbiamy – puścić wodze fantazji i tworzyć! Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych (no chyba, że kompozycja ze sztucznych kwiatów owinięta folią), do każdego zadania, czy to ślub, wystrój witryn sklepowych czy też restauracji i biur, podchodzimy indywidualnie
i robimy wszystko, by oddać klimat danego miejsca. Zieleń uspokaja – to potwierdzone, dlatego prowadzimy warsztaty dla firm/pracowników (przecież zrelaksowany pracownik to najlepszy pracownik!), dla ludzi z zewnątrz – niech każdy pobudzi swoją kreatywność. Natura i zieleń są z nami od zawsze. Nawet w najbardziej surowym miejscu, jedna mała paproć potrafi ożywić przestrzeń. Nie wspominając o dobroczynnym działaniu roślin, sam obraz i kolor wywołuje u nas uśmiech. Dlatego do pracy w Zielonej codziennie przychodzimy z uśmiechem na twarzy.

JESTEŚMY DLA WAS ONLINE!

Z chęcią przyjmujemy zapytania i zamówienia wcześniej, za pomocą facebooka, instagrama, maila lub telefonicznie, co daje nam swobodę tworzenia, a klient nie traci czasu w kolejce.
Wciąż mamy mnóstwo pomysłów i powoli gromadzimy materiały, aby ruszyć z kolejnym, zielonym projektem (na pewno pszczoły się ucieszą).
Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka, tam znajdziecie nasze nowości i bieżące informacje.

Zielona Pracownia Florystyczna
ul. Bobrecka 28, Cieszyn
tel. 883 577 393
www.facebook.com/zielona.pracowniaflorystyczna