FotoVoltaika Kamil Pozniak – oszczędność, ekologia i estetyka

0
132
- reklama -

Ceny energii elektrycznej stale rosną, dlatego coraz więcej osób decyduje się na instalację fotowoltaiki w swoich domach.

Choć ta technologia jest znana na całym świecie od kilkudziesięciu lat, to w ostatnim czasie zyskuje na popularności także w Polsce.

Powodów, dla których to rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem, jest wiele. Główną motywacją najczęściej jest czynnik ekonomiczny. Dlatego też, aby zmniejszyć koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej z sieci, rozważamy alternatywne rozwiązania, które pozwolą nam stać się niezależnym dostawcą energii we własnym domu. Drugą istotną motywacją jest jej aspekt ekologiczny – od dawna bowiem pozyskiwanie niezbędnej do funkcjonowania energii elektrycznej z promieni słonecznych jest określane jako zielona energia.

Dla wielu gospodarstw domowych instalacja paneli fotowoltaicznych staje się często ekonomiczną koniecznością, zapewniając jednocześnie niezależność energetyczną oraz troskę o środowisko naturalne. Wśród licznych rozwiązań fotowoltaicznych znajdują się także takie, które nie tylko spełniają podstawowe oczekiwania, lecz również harmonijnie łączą funkcjonalność z estetyką. Coraz bardziej popularne są pergole fotowoltaiczne, często występujące w postaci zadaszeń tarasów, wiat samochodowych lub swobodnych konstrukcji. Zalet takiego rozwiązania jest wiele – chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg, a przede wszystkim integruje się z modułami fotowoltaicznymi, co pozwala na generowanie ekologicznej, zielonej energii.

- reklama -

Pergola stanowi również alternatywę dla osób, które ze względów estetycznych nie są przekonane do instalowania naziemnego systemu fotowoltaicznego lub też nie dysponują odpowiednią przestrzenią. Najczęściej pergole są zadaszone poliwęglanem, a panele fotowoltaiczne umieszczone na zadaszeniach są zwykle bifacjalne, co oznacza, że absorbują promienie słoneczne i wytwarzają energię zarówno z góry, jak i od spodu. Ponadto są częściowo przezroczyste, co zapewnia więcej światła pod zadaszeniem. Pergole są dostępne w różnych rozmiarach, a ich wielkość zależy od preferencji zleceniodawcy.
Firma FotoVoltaika Kamil Pozniak coraz częściej wykonuje innowacyjne rozwiązanie w postaci pergoli. Oczywiście, jej oferta jest szeroka i obejmuje przygotowywanie wielu innych rozwiązań fotowoltaicznych, w tym konstrukcji naziemnych oraz tych montowanych na dachach. Oprócz instalacji paneli fotowoltaicznych, firma specjalizuje się także w montażu magazynów energii, stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz systemów inteligentnego zarządzania energią. Każda instalacja jest dostosowana do konkretnego projektu, a proces opracowania indywidualnego rozwiązania poprzedza analiza potrzeb inwestora.

Dziś firma może pochwalić się bogatym doświadczeniem – w swoim dorobku ma ponad 240 zrealizowanych instalacji oraz niemal 7 tysięcy zamontowanych paneli. Zrealizowane przez nią inwestycje znajdują się głównie w okolicach Bielska-Białej, Żywiecczyzny oraz na Śląsku Cieszyńskim.

Firma FotoVoltaika Kamil Pozniak pomaga również w uzyskaniu dofinansowania oraz w przeprowadzeniu formalności związanych z podłączeniem instalacji do sieci energetycznej.