Gałki i uchwyty biżuterią każdego mebla

0
1231
- reklama -

Moda wnętrzarska bardzo szybko się zmienia, żeby nadążyć za ewoluującymi trendami, jednocześnie nie wydając majątku na nowe sprzęty domowe, coraz częściej poszukujemy rozwiązań, dzięki którym w prosty i niedrogi sposób możemy dopasować meble do popularnego stylu. Posiadając solidne, drewniane meble, szkoda jest wymieniać je na nowe – o wiele lepiej będzie odświeżyć ich wygląd, nadając im zupełnie nowy charakter.

Renowacja mebli może przebiegać na różne sposoby: czasem chcemy dany mebel odnowić, a czasem wręcz przeciwnie, pragniemy nadać mu charakter mebla sprzed wielu lat. Techniki odnawiania oraz postarzania mebli także są różne. Niezależnie jednak od tego, co planujemy z meblem zrobić i jaki efekt chcemy uzyskać, powinniśmy zwrócić uwagę na te same elementy. Decydujące szczegóły, które najbardziej wpływają na końcowy wygląd szafy, czy kredensu, to kolor mebla oraz uchwyty meblowe. Dostępne współcześnie na rynku gałki meblowe są tak zróżnicowane, że przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym możemy wyczarować mebel w dowolnym stylu. Poza kolorem mebla oraz jego uchwytami, ważną rolę odgrywają także inne akcesoria meblowe, nawet tak niepozorne, jak zawiasy meblowe!

Kiedyś na rynku można było spotkać kilka wzorów prostych uchwytów do mebli i parę opcji gałek meblowych, obecnie wybór tych akcesoriów meblowych jest oszałamiająco bogaty i zróżnicowany. 

Dla miłośników romantycznego charakteru mebli doskonałe będą ceramiczne gałki meblowe z malowanymi kwiatowymi motywami, a zwolennicy stylistyki średniowiecznej mogą nabyć uchwyty do mebli z odlewów żeliwnych, wyglądające jak te sprzed wielu lat. 

- reklama -

Wybierając uchwyty meblowe, możemy zdecydować się na prostą, tradycyjną formę półkuli, albo dać się ponieść fantazji, wybierając uchwyty z wizerunkami aniołów, motywami roślinnymi i zwierzęcymi, czy misterne ornamenty z egzotyczną nutą. Bez problemu znajdziemy również nowoczesne wzory wpisujące się w minimalistyczny styl, szklaną elegancję czy kolorowy i bajkowy świat dziecięcych pokoi.

Gałki i uchwyty  meblowe muszą być piękne i pasować nam tak do samego mebla, jak i do stylu pomieszczenia. Ale to nie wszystko, uchwyty meblowe pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz również – a może nawet: przede wszystkim – użytkową. Oznacza to, że muszą one umożliwiać domownikom wygodne korzystanie z mebla. Szafki i szuflady, które otwieramy często, wymagają uchwytów solidnych, odpornych na mechaniczne uszkodzenia, jak i na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Nabywając gałki meblowe zwróćmy więc uwagę na to, by były wykonane z wysokiej klasy surowców oraz aby były zrobione z dbałością o każdy szczegół. 

By nie zgubić się w gąszczu rynkowych ofert i mieć pewność co do jakości zakupionych akcesoriów zapraszamy do firmy Sonea. Oferujemy duży wybór uchwytów i gałek meblowych dostępnych na miejscu oraz tych, które można zamówić z katalogowych propozycji. 

Sonea sp. z o. o.
43-400 CIESZYN 
ul. Kościuszki 33 
tel/fax: +48 33 8514 134, +48 604 597 893      

e-mail: sonea@sonea.pl