Masaże dla zdrowia i urody

0
1185
- reklama -

Historia masażu sięga starożytności. W Grecji masowano sportowców przed zawodami, natłuszczając ich ciało oliwką. Jednak to Indie i Chiny stały się kolebką masażu, jako naturalnej metody leczniczej. Dziś medycyna określa go jako pomocniczą metodę fizjoterapii stosowaną nie tylko dla ratowania ciała, ale i duszy. Bowiem każdy rodzaj masażu pozwala rozluźnić mięśnie i ukoić nerwy. 

Masaż to rodzaj terapii wykorzystującej bodźce mechaniczne przy użyciu rąk lub przeznaczonych do tego urządzeń. W praktyce polega na wykonywaniu rytmicznych, ściśle określonych ruchów o odpowiedniej sile nacisku. Może mieć charakter leczniczy, relaksacyjny lub przygotowywać mięśnie do wysiłku fizycznego. Często łączy się go z aromaterapią i muzykoterapią, co dodatkowo pozytywnie wpływa na psychikę, relaksuje i redukuje stres. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu pobudzone zostają hormony odpowiadające za dobry nastrój. 

Stosowany od 3000 tysięcy lat masaż klasyczny przede wszystkim pobudza krążenie, rozluźnia i łagodzi bóle. Jego elementy wykorzystywane są w wielu innych stosowanych współcześnie technikach zarówno relaksacyjnych jak i leczniczych. Wśród technik relaksacyjnych, opartych na masażu klasycznym wyróżnić można m. in. masaż aromaterapeutyczny i masaż ujędrniający, wśród zabiegów leczniczych drenaż limfatyczny. Chociaż nie brzmi zachęcająco to bardzo przyjemny zabieg pobudzający krążenie krwi i limfy. Można go wykonywać w różnym celu, np. by ujędrnić skórę, pozbyć się cellulitu, zlikwidować obrzęki a nawet złagodzić ból zatok. Podczas masażu można odczuć, że ciało ulega rozgrzaniu. Spowodowane jest to szybszym krążeniem krwi, wywołanym ruchami masażysty. Zabieg poprawia stan i wygląd skóry, powoduje rozszerzenie podskórnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapewnia jej lepsze dotlenienie i odżywienie. Tak zaopatrzona skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Z tego powodu masaż jest wyjątkowym narzędziem do walki z cellulitem. Pomaga w rozprowadzaniu w ciele dobroczynnych substancji, np. antycellulitowych składników kosmetycznych oraz w usuwaniu toksyn.

Warto pamiętać, że masaż poprawiając ukrwienie, przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych  a więc i proces spalania materii. 

- reklama -

Do popularnych masaży wyszczuplających należy zaliczyć masaż bańką chińską. Jego efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Masaż bańką chińską oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga przemianę materii. Co ciekawe, stosuje się go również w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych czy zmniejszenia widoczności rozstępów.

Od kilku lat niezwykle popularne stają się masaże docierające do nas z różnych zakątków świata: hawajski masaż Lomi Lomi, dający jedyne w swoim rodzaju uczucie błogości przenikające ciało i duszę, starohinduski masaż ajurwedyjski mający za zadanie zachowanie duchowo-fizycznej równowagi w organiźmie,  czy wywodzący się z Dalekiego Wschodu masaż gorącymi kamieniami wyzwalający nową energię do życia. Każdy z nich oprócz niezwykłych doznań zabierze nas w egzotyczną podróż do nieznanego świata. Może warto sprawdzić, który z nich jest dla Ciebie? W końcu wakacje to czas relaksu, odpoczynku i niezwykłych podróży…

Ze wszystkich propozycji można skorzystać w atelier urody L’Esthétique – jednym z nowocześniejszych gabinetów oferujących masaże na Śląsku Cieszyńskim mieszczącym się przy ul. Rynek 6 w Skoczowie.

Salon urody L’ESTHÉTIQUE to wyjątkowe i stylowe miejsce o niepowtarzalnym klimacie, które zapewni Ci poczucie luksusu i relaksu.

Atelier urody L’Esthétique
 ul. Rynek 6, Skoczów
tel. 577 603 700 
e-mail: recepcja.le@onet.pl