Ja – Tu i Teraz: trzy niezwykłe wystawy

0
816
- reklama -
W Cieszyńskim Ośrodku Kultury COK Dom Narodowy oraz Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie dostępne są trzy niezwykłe wystawy, które można podziwiać w ramach projektu “Ja – Tu i Teraz”. Czym kuszą partnerzy transgranicznego projektu skupionego wokół tematu “Wolności do bycia sobą”.

Przypomnijmy, iż ramach projektu “Ja – Tu i Teraz” odbędą się cztery, ogólnodostępne i darmowe rozmowy ze specjalistami, trzy wystawy i jeden koncert. Wydane zostanie także specjalne, darmowe wydanie magazynu Tramwaj Cieszyński, w którym znajdą się artykuły napisane między innymi przez naszych specjalistów, a także inspirujące wywiady.

Pierwszym elementem projektu, który ujrzał światło dzienne są wystawy zaprezentowane we współpracujących ze sobą ośrodkach kultury z obu stron Olzy. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury COK Dom Narodowy swoje miejsce znalazły wystawy: “Pię(k/t)no – Piękno rozpraszane piętnem. Piętno uczepione piękna” Doroty Koperskiej, Kariny Czernek i Jagody Krzywickiej oraz “JEJ PRAGNIENIE – pozwolić sobie na bycie piękną” – Dary Kuźmic. Pierwsza wystawa to próba subtelnego rozebrania się autorek z form, foremek, pancerzy, kombinezonów, skorup, funkcji, pozycji, orderów i spojrzenie spokojnym okiem na tak mało nam znajome odbicie w drugim człowieku. Wystawa Dary Kuźmic ma na celu pokazanie prawdy i autentyczności w osobach, które pozowały do zdjęć. – Fotografuję ludzi ukazując ich piękno i głębokie emocje, wychwytując ich wyjątkowość i niepowtarzalność, widoczne z mojej perspektywy. Potrafię pokazać autentyczną historię Twojego życia, zarówno jego dobre jak i złe strony. Dotykam tego, czego nawet Ty czasem nie pozwalasz sobie dotknąć – mówi o swojej wystawie autorka.

Z kolei w Ośrodku Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie można podziwiać poprojektową wystawę “Kobieta Dojrzała”, która powstała jako efekt metamorfoz czterech odważnych kobiety, które postanowiły powiedzieć stop nieubłaganie pędzącemu życiu pokazując, że można się zatrzymać i z troską i dbałością spojrzeć na siebie.

Wystawa “Pię(k/t)no – Piękno rozpraszane piętnem. Piętno uczepione piękna” Doroty Koperskiej, Kariny Czernek i Jagody Krzywickiej dostępna jest od 22 lutego do 8 marca. Prace Dary Kuźmic można podziwiać od 22 lutego do 31 marca, a poprojektową wystawą w Ośrodku Czasu Wolnego Amos w Czeskim Cieszynie można zwiedzać od 22 lutego do 26 marca.

- reklama -

Więcej na temat wystaw prezentowanych w ramach projektu “Ja – Tu i Teraz” można przeczytać TUTAJ. Szczegółowo o wspólnym projekcie Fundacji Zielone Pojęcie, fundacji Lokalsi i stowarzyszenia Człowiek na granicy pisaliśmy w artykule “Ja – Tu i Teraz – projekt trzech partnerów”.