Megaserwis.com w Twoim ogrodzie

0
1075
- reklama -

Kiedy dni stają się wyraźnie dłuższe i na zewnątrz pojawia się coraz więcej światła, powoli budzimy się z zimowego letargu. Pora zatem zabrać się do pracy, do uporządkowania ogrodów i obejść domowych po zimie, jeśli chcemy, aby cieszyły nasze oczy przez resztę roku. Jak się do tego profesjonalnie przygotować, jak odpowiednio zadbać o sprzęt niezbędny do pracy w ogrodzie oraz o swojej działalności, opowiada nam pan Krzysztof Brudny – właściciel firmy MEGASERWIS.

Na początek zaopatrzmy się w grabie, łopaty i widły. Grabimy pozostawione jesienią zaschnięte liście i łodygi bylin, aby umożliwić rozwój młodych pędów. Ziemię należy głęboko przekopać, usuwając wszystkie chwasty. Następnie podlewamy i spulchniamy wierzchnią warstwę ziemi wokół krzewów i drzew. Wiosna to także najlepszy czas na przycinanie drzew i krzewów, ale żeby sprawnie przycinać rośliny należy pamiętać, by sekatory i nożyce były ostre. Sprawdźmy więc nóż, zadbajmy o to, aby był bez żadnych ubytków po poprzednim sezonie. Tępe narzędzia powodują o wiele większe rany u roślin, co negatywnie wpływa na ich początkowy rozwój po okresie zimowym. Przystępujemy do pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawnika – wygrabiamy suchą trawę i liście. Może okazać się konieczne przeprowadzenie wertykulacji, czyli poprawienie gospodarki wodno-powietrznej gleby. Służą do tego urządzenia zwane wertykulatorami do trawy, które przeważnie posiadają możliwość areacji, czyli napowietrzania gleby. Dzięki regularnie przeprowadzanej wertykulacji, poprzez nacięcia w glebie naruszamy tak zwany filc – warstwę trawy, która powstaje w wyniku koszenia oraz użytkowania trawnika i znajduje się na powierzchni gleby, to pozwala utrzymać trawnik w nienagannej kondycji. Przed przystąpieniem do pierwszego koszenia trawników przygotujmy także kosiarkę do sezonu – przede wszystkim zadbajmy o prawidłowe działanie jej silnika. Nie   zapomnijmy o wymianie oleju, filtra powietrza, sprawdzenia świecy zapłonowej i naostrzeniu noża. Zwróćmy także uwagę na podjazd, taras i altankę – czy wymagają czyszczenia? Jeśli tak, zaopatrzmy się w szczotki do czyszczenia kostki brukowej i akcesoria, aby poddać je renowacji – radzi pan Krzysztof Brudny. Wszystkie prace konserwacyjne narzędzi można powierzyć naszemu mechanikowi, który profesjonalnie przygotuje maszynę do nadchodzącego sezonu w nowo powstałym serwisie. Jeśli jest konieczność zakupienia części zamiennych lub nowego sprzętu – młodzi, lecz doświadczeni pracownicy fachowo doradzą i pomogą w jego odpowiednim doborze. 

Firma MEGASERWIS może pochwalić się działalnością w tej branży od wielu lat, co pozwoliło jej na zdobycie sporego doświadczenia. W 2011 roku powstał sklep internetowy pod adresem www.megaserwis.com – jako opcja dla osób, które cenią sobie szybkie i wygodne zakupy online.

Sklep początkowo skupiał się na znalezieniu najlepszych, sprawdzonych producentów i sprzedaży części zamiennych służących do naprawy pilarek, kos i kosiarek spalinowych, traktorków do trawy czy odśnieżarek. Jednocześnie można było tu znaleźć części do bardziej specjalistycznych  maszyn, takich jak: przecinarki, dmuchawy, ubijaki i zagęszczarki płytowe. W niedługim czasie w ofercie firmy pojawiły się także części do silników spalinowych, m.in.: Briggs&Stratton, Honda, Loncin czy Wacker. Silniki te są wykorzystywane w całej gamie urządzeń spalinowych wykorzystywanych w ogrodnictwie, leśnictwie, jak i w budownictwie (np. agregaty prądotwórcze). Wraz z rozwojem asortymentu oferta została uzupełniona o akcesoria potrzebne do efektywnej obsługi urządzeń, takich jak: napędowe pasy klinowe, noże do kosiarek i traktorków, żyłki tnące, oleje silnikowe, świece, filtry, łańcuchy tnące i prowadnice do pił spalinowych. 

- reklama -

Staraliśmy się, aby części zamienne obejmowały pełny zakres potrzebny do naprawy urządzeń od A (jak np. amortyzatory) do Z (zbiorniki paliwa) – opowiada historię swojej firmy Właściciel. Nasze części i akcesoria pasują do urządzeń wiodących marek dostępnych na naszym rynku, takich jak: Stihl, Husqvarna, Partner, NAC, ALKO, Krysiak, Hortmasz, Hecht, MTD, Murray, Honda i wielu innych. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie podczas pracy z urządzeniami, i aby zapewnić klientom możliwość zabezpieczenia BHP, wprowadziliśmy do naszej oferty szeroki wybór obuwia ochronnego, a zaraz później odzież i okulary ochronne, sitaki ochronne twarzy, czapki i wiele modeli rękawic: do pracy w ogrodzie, majsterkowania, cięcia drzewa i prac budowlanych. Obecnie jesteśmy w stanie zapewnić domowym użytkownikom, jak i firmom i przedsiębiorstwom, kompleksowe wyposażenie w ubiór BHP, a uzupełnieniem są pasty, kremy, czy mydła.

Firma prowadzi również od 2021 roku sklep stacjonarny, skierowany do lokalnej społeczności. Ogromny asortyment gwarantuje odnalezienie dokładnie takiego sprzętu, jaki właśnie jest potrzebny. W ofercie sklepu znaleźć można części zamienne oraz sprzęt niezbędny do pracy w polu, warsztacie czy ogrodzie: 

– elektronarzędzia – ze szczególnym uwzględnieniem pilarek elektrycznych, nożyc do żywopłotów i krzewów, podkaszarek;
– narzędzia ręczne – sekatory, łopaty, grabie, widły, siekiery, młotki;
– urządzenia spalinowe.
Sklep ponadto dysponuje szeroką ofertą kluczy, wierteł, wkrętaków, itp.

Na szczególną uwagę zasługuje sprzęt polskiej marki Vander, która coraz bardziej zyskuje na popularności. W jej ofercie znajdziemy urządzenia warsztatowe do majsterkowania, jak i do pracy profesjonalnej, takie jak: szlifierki, wiertarko-wkrętarki, młotowiertarki, ukośnice do obróbki drewna, pilarki tarczowe, strugi, wyrzynarki, urządzenia ogrodnicze – kosiarki, pilarki, kosy  spalinowe i elektryczne, kompresory, odkurzacze do liści, nożyce do żywopłotu, podkaszarki,   pompy ogrodowe. Narzędzia akumulatorowe z serii AKU+ umożliwiają, dzięki zastosowaniu jednego standardu, za pomocą jednej baterii obsłużyć ponad 25 narzędzi dostępnych w ofercie marki Vander. Ta sama bateria będzie pasowała do wiertarki, szlifierki kątowej, pilarki tarczowej, jak i akumulatorowej dmuchawy do liści czy opryskiwacza i nożyc do żywopłotu oraz wielu innych narzędzi z serii AKU+ – zachwala Fachowiec. Narzędzia tej polskiej marki charakteryzują się dobrą jakością w przystępnej cenie, a dodatkowym atutem jest 24-miesięczna gwarancja i bardzo dobry serwis, który w razie awarii zapewni szybką naprawę. 

ul. Centralna 1
43-426 Ogrodzona k. Cieszyna
tel. +48 33 482 79 93
tel. +48 509 704 666
e-mail: biuro@megaserwis.com

www.megaserwis.com