Rozkręcamy Cieszyn!

0
790
fot. Piotr Stokłosa
- reklama -

Pierwsza cykliczna Masa Krytyczna pod hasłem „Rozkręcamy Cieszyn” za nami! Mimo niepewnej aury zakręciło ponad 70 osób. Pojawiły się wszystkie pokolenia cieszynian, od najstarszych weteranów roweru po młodych adeptów pod opieką rodziców. Największy team wystawił Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek”. Nie zabrakło również sąsiadów, bo na gościnne występy przyjechali do nas (oczywiście rowerami) znajomi z Górek i Zebrzydowic.

– Zaczęliśmy od rundki wokół rynku, a potem zgodnie z planem okrążyliśmy trzy, cztery a niektórzy nawet siedem razy centrum miasta. Pierwszą rundę pilotował Kuba w swoim trójkołowym bolidzie, który jak zawsze wzbudzał zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia oraz przypadkowych przechodniów. Jednak już wkrótce po starcie zgodnie z planem jazda odbywała się małych grupach lub indywidualnie. Cel jednak został osiągnięty – pokazaliśmy, że rowerzyści to znacząca grupa użytkowników dróg a ich potrzeby powinny być uwzględniane w lokalnych planach komunikacyjnych i transportowych. Warto dodać, że spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem i przychylnością większości kierowców. Niestety jak zawsze znaleźli się tacy wyprzedzający na trzeciego, „bo przecież się zmieszczę”, i wyjeżdżających w ostatniej chwili z podporządkowanych ulic, „bo przecież zdążę przed rowerem”. Mamy nadzieję, że wraz z rosnącą świadomością z czasem takich przypadków będzie coraz mniej. Liczymy też na to, że wraz z coraz liczniejszą i coraz bardziej widoczną społecznością rowerową w naszym mieście, będzie rosło zrozumienie potrzeb użytkowników dwóch kółek wśród władz samorządowych, co przełoży się między innymi na wzrost inwestycji na infrastrukturę rowerową.- podsumował organizator spotkania Piotr Stokłosa.
Dziękujemy wszystkim za świetną wspólną zabawę. Było wesoło, kolorowo! Do zobaczenia znowu 25 czerwca o godzinie 18:00 na Rynku w Cieszynie. Od teraz zaczynamy cykliczne jeżdżenie w każdy ostatni piątek miesiąca.

- reklama -