Świat tańca

0
1697
fot. arch. Releve
- reklama -

Taniec jest wszechstronną dziedziną. Pod uwagę możemy tu wziąć ogrom jego stylów, które począwszy od tańców ludowych, poprzez towarzyski, klasyczny, współczesny aż po tańce uliczne  dzielą się  ze względu na zastosowanie, przeznaczenie a także funkcję. Jest nieodłączną częścią w życiu każdego człowieka, tym bardziej, że nie trzeba zajmować się tańcem zawodowo, aby był on obecny w naszym życiu. Taniec pozwala wyrzucić z siebie wszystkie emocje, i te pozytywne i negatywne, gnębiące nas, tłumione w naszym wnętrzu. Jest metodą na oderwanie się od problemów, od codzienności, dzięki niemu możemy odreagować stres. Taniec może działać na nas uspokajająco bądź pobudzająco pozwala nam wyrazić swoją wściekłość, jak i szczęście. Taniec wykorzystywany jest w procesie leczenia, terapii, która pomaga ludziom pochodzącym z różnorodnych społeczeństw, środowisk, z różnymi dolegliwościami i problemami. 

Studio Tańca Releve działające w Cieszynie to miejsce szczególne. Tutaj młode osoby rozpoczynają swoją przygodę wchodząc w świat tańca. To wyjątkowe zajęcia, które rozwijają koordynację ruchową, zwiększają wrażliwość muzyczną, a przede wszystkim pobudzają wyobraźnię. Młodzi tancerze mają również liczne okazje zaprezentowania się przed szerszą publicznością, m.in. na konkursach i festiwalach w całym kraju, lokalnych imprezach. Dziewczyny wciąż rozwijają swoją pasję podczas wspólnych obozowych wyjazdów czy warsztatów. Taka aktywność w grupie uczy współpracy i negocjacji, dostarcza doświadczeń integrujących i interkulturowych.  Buduje  poczucie wartości młodych ludzi, uczy współpracy z rówieśnikami, pozytywnego myślenia i wytrwałości.  Pojmowany w ten sposób – taniec twórczy – przyczynia się do rozwoju zdrowego i samodzielnego człowieka.

Studio Tańca Releve oferuje również otwarte zajęcia tylko dla kobiet, czy grupę dla młodzieży. Tutaj taniec może być po prostu przyjemnym oderwaniem od codziennych zajęć, ale też doskonałym sposobem, by poprawić sprawność fizyczną, wyrzeźbić sylwetkę, osiągnąć gibkość, sprężystość i elastyczność ciała, oraz wyjątkowy sposób poruszania się. Jest formą edukacji ruchowej i aktywności fizycznej oraz wpływa na harmonijny rozwój ciała, intelektu i psychiki. Studio ma w swojej ofercie również zajęcia dla najmłodszych: zajęcia z akrobatyki, poznawanie tajników tańca i umuzykalnienie poprzez zabawę. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

- reklama -

RELEVE studio tańca

www.cieszyntanczy.pl
facebook: Studio Tańca Releve
kontakt: Ola Jurczak 798701622