Szczęście po Polsku – czyli jakoś to będzie

0
989
www.pexels.com
- reklama -

MĘSKO-DAMSKI PUNKT WIDZENIA

Jesteśmy ciągle szczęśliwi na przekór modom, autorytetom i przeciwnościom losu. Wierzymy zawsze w rodzinę i tradycję. Ale lubimy też być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru, a nade wszystko niezachwiana wiara, że ze wszystkimi trudnościami  damy sobie radę. To nasza narodowa filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE.

Tego nauczyła nas historia. Przez wieki zmagając się z wojnami, trudną sytuacją ekonomiczną i socjalizmem . Zawsze towarzyszyło nam powiedzenie „jakoś to będzie”. Któż z nas właśnie w trudnych sytuacjach nie wypowiedział choćby raz w życiu tych słów? To jest takie polskie, nasze ! Kiedy inni byli już załamani daną sytuacją my potrafimy zasiąść do rosołu z makaronem i do kotleta schabowego z zasmażaną kapustą. Świadczy to o tym, że wbrew opinii o pesymistycznym charakterze naszego społeczeństwa jesteśmy większymi optymistami niż jakikolwiek inny naród. To ,że narzekamy świadczy o naszej szczerości i w dodatku  bez udawanych uśmiechów. Kiedy jest źle to po prostu jest. Inne zachodnie nacje zawsze są ze wszystkiego zadowolone i słowo OK zastępuje u nich wszelką konstruktywną dyskusję. W grach komputerowych gracz dostaje kilka przysłowiowych „ żyć”. U nas worek szans nigdy w zasadzie się nie kończy. Wstajemy, otrzepujemy się i mówimy trudno, jakoś to będzie. Nie należy tego „jakoś” traktować jako bylejakość. Jak życie bez ambicji czy lepszych rozwiązań. Tak radzimy sobie z kryzysowymi sytuacjami. Wypowiadanie tych słów daje nieraz nawet małą nadzieję, jest pocieszeniem i szansą na wyjście obronną ręką z beznadziejnego położenia. I chyba dlatego jesteśmy wciąż tak silnym narodem. Warto czasem przyjrzeć się na nowo sobie i naszemu wyjątkowemu miejscu w samym sercu Europy i docenić to nasze szczęście po polsku. Bo przecież „JAKOŚ TO BĘDZIE”. 
Fryderyk Dral

Od Polskich Kobiet wymaga się heroicznych postaw. Wszak historia wspomina nasze narodowe niewiasty, które tą postawą wiele zmieniły. Spokojne, rodzinne Panie zdobyły tytuł „Matki Polki”, bo  to nasza narodowa tożsamość nadaje nam te cechy. A do tego wrodzone zalety powodują iż walczymy o każdy skrawek szczęścia. Dla narodu współpracowników mężów i dzieci. Do tego z urokiem docenianym przez resztę świata.

- reklama -

Tak, głównymi atrybutami kobiet jest optymizm, hart ducha, nieustępliwość czy też dyplomacja. Przychodzimy na świat z wbudowanym programem „postaw na swoim”.  Wypełnione jesteśmy arsenałem uśmiechów, mrugnięć i westchnień. Bo my drogie Panie dążymy do szczęścia. Jesteśmy je w stanie kreować. Mężczyźni są nastawieni do walkę, bo taka ich natura. Oni mają aspiracje wygrywania wojen, my za to cieszymy się z orderu małej bitwy. Wszak tak można określić naszą rzeczywistość. Mamy sukcesy na polach przepisów, urzędów lub wśród swoich bliskich. Nie niszczą nas przeciwności, to one powodują wręcz chęć walki. Nie da się drzwiami, to wejdę oknem. Niewiasty są prekursorami debat, dyplomacji, bo Panowie wybili by się już przy pierwszym problemie. To nasz uśmiech, moje drogie powoduje otwarcie serc, umysłów, drzwi i wszelakich instytucji. Dla nas nie ma ,, niemożliwego,,. Kochane przy nas nie da się czekać na szczęście, tworzymy je tu i teraz nawet z małych sukcesów. Ta nasza optymistyczna natura pozwala by i Panowie odczuli odrobinę słońca przy układaniu strategii na życie. Moje drogie JAKOŚ TO BEDZIE ,tym bardziej iż wiemy , że będzie tak jak byśmy chciały by było.
Aleksandra Tarczewska