ZREMBUD towar w dobrych rękach

0
43
fot. arch. Zrembud
- reklama -

„Za tych, co szaleni. Za odmieńców. Buntowników. Awanturników. Niedopasowanych. Za tych, co patrzą na świat inaczej. Oni nie lubią zasad. Nie szanują status quo. Można ich cytować, można się z nimi nie zgadzać; można ich wysławiać, można ich zniesławiać. Ale jednego nie można zrobić – nie można ich ignorować. Bo to oni zmieniają świat. Popychają ludzkość do przodu. I choć niektórzy mogą widzieć w nich szaleńców, my dostrzegamy w nich geniusz. Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat… są tymi, którzy go zmieniają.” 

Walter Isaacson (z książki Steve Jobs)

- reklama -

Przed kilkoma dniami została opublikowana lista projektów, które otrzymały dofinansowanie  z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Znalazły się na niej innowacyjne produkty – dla których przeznaczono środki na badania i rozwój.

Nasz region może również pochwalić się firmą tworzącą innowacyjne rozwiązania, które otrzymały wsparcie w ramach NCBiR. Jest nią PPUH „Zrembud”
Sp. z o.o. – firma o wieloletniej tradycji. Jej początki sięgają jeszcze lat 50. Przez te lata przeszła ona totalną metamorfozę swojej działalności od budowlanej poprzez  logistyczną do tworzącej produkty, które pojawią się w sprzedaży w najbliższej przyszłości. W ramach programu NCBiR został wyróżniony projekt innowacyjnych regałów szufladkowych. Jest on zarejestrowany w Urzędzie Patentowym.  Rozwiązanie to ma szansę w znacznym stopniu zmienić obecny sposób składowania towarów zarówno w mniejszych jak i dużych obiektach magazynowych. Dzięki niemu w porównaniu do najczęściej występujących w takich obiektach regałów tzw. rzędowych można składować o 30% więcej towarów, ich obsługa jest o 50% szybsza a droga wózka widłowego o 53% krótsza. Składowanie większej ilości towarów na mniejszej powierzchni rodzi dodatkowe zalety w tym: oszczędność energii koniecznej do ogrzewania jak i oświetlenia hali oraz mniejsze oddziaływanie na środowisko. Projekt ten jest bardzo wysoko oceniany przez branżę jak i uczelnie techniczne. Na pytanie redakcji  do Prezesa Zarządu firmy co jest powodem sukcesu regałów odpowiedź jest następująca: jak większość nowych produktów pomysł na jego realizację zrodził się on z potrzeby. Bardzo się cieszę, że jego potencjał został  dostrzeżony. Od pierwszej chwili gdy się pojawił bardzo wierzę w jego realizację i wdrożenie do sprzedaży. Przed pracownikami firmy jak i Politechniką Poznańską – gdzie będzie powstawać prototyp jeszcze dużo ciężkiej pracy. Wspólnie stanowimy jednak świetny zespół, który będzie tworzyć ten jak i kolejne produkty.  

Cieszymy się, że nasz region zaznaczy się na mapie wynalazków. Gratulujemy firmie, która jak podkreśla jej Prezes jest bardzo mocno związana z naszym regionem i tutaj widzi swoje miejsce, choć sam projekt w dużej części będzie realizowany w Poznaniu.

Gratulujemy i liczymy na kolejne produkty, które będą rozsławiać naszą małą ojczyznę Śląska Cieszyńskiego w świecie! 

- reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here